Oskar Gomółka i kwintet z koncertem noworocznym w Ostrzeszowie

Oskar Gomółka i Kwintet Śląskich Kameralistów byli gwiazdami tegorocznego Koncertu Noworocznego w Ostrzeszowie.

Organizowany przez Ostrzeszowskie Centrum Kultury Koncert Noworoczny jest już tradycją, choć pandemia sprawiła, że rok temu nie doszedł do skutku. – Na ten nowy rok chciałbym państwu życzyć bardzo serdecznie pogody ducha, która pozwala dostrzec dobro nawet w rzeczach trudnych – wyznał dyrektor OCK Michał Szmaj. – Chciałem życzyć wiary i nadziei, że każde jutro może lepsze być, niż dziś.

W tym roku (8 stycznia) gwiazdami koncertu byli niezwykle obiecujący artysta – ostrzeszowian Oskar Gomółka i towarzyszący mu Kwintet Śląskich Kameralistów. Wspólnie – w ramach projektu ,,Marzyciele” – nagrali płytę pod takim że tytułem, która była motywem przewodnim koncertu. Zaczęli jednak od walca Johanna Straussa ,,Nad Pięknym Modrym Dunajem”.

,,Marzyciele” to wyjątkowy i szalony pomysł: kwintet smyczkowy + wokalista dziecięcy. Tak naprawdę jego inicjatorem jest Marian Jeżewski, wujek Oskara, który swoim pomysłem zaraził Dariusza Zbocha z Kwintetu Śląskich Kameralistów. Wspólnie dokonali oryginalnego dzieła ubierając wiersze Jana Brzechwy i Juliana Tuwima w szatę muzyczną, dzięki czemu powstała płyta zawierająca 14 kompozycji, m.in. ,,Dyzio Marzyciel”, ,,Okulary”, ,,Szpak”, ,,Leń”, ,,Mucha”, ,,Wrona i ser”, ,,Lokomotywa”… Cała płyta jest dedykowana przedwcześnie zmarłej mamie Oskara – Alicji Gomółce.

Walc wiedeński, blues, rock’n’roll… Rewelacja. Taki też był dzisiejszy koncert. Brawo. JUR

WIĘCEJ: we wtorkowym wydaniu Pulsu TygodniaZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest