Oskar zaśpiewa dla milionów!

 

Mieszkańcy Ostrzeszowa, choć oczywiście nie tylko, powinni już dziś zarezerwować sobie sobotni wieczór 20 stycznia na oglądanie telewizji. Tego dnia po godzinie 21 w programie 2 TVP rozpocznie się kolejny odcinek programu „The Voice Kids”, a jednym z jego uczestników będzie 10-letni ostrzeszowianin Oskar Gomółka.

Oskara – ucznia Szkoły Podstawowej Nr 1 – w Ostrzeszowie znając chyba wszyscy. Już jako przedszkolak robił furorę podczas okolicznościowych koncertów w Ostrzeszowskim Centrum Kultury. Było to pierwsze miejsce, w którym – pod okiem Aleksandry Marszałkowskiej – doskonalił się w śpiewaniu. W swoim estradowym debiucie wykonał piosenkę „A Mikołaj pędzi”. Bardzo szybko o jego talencie dowiedziała się Wielkopolska. Został zdobywcą jednej z głównych nagród konkursu wokalnego dla przedszkolaków, który odbywał się w Poznaniu. Doceniano go także w rodzinnym Ostrzeszowie, czego dowodem są tytuły „Idola publiczności” oraz „Mini Idola” w konkursach organizowanych przez OCK. Obecnie Oskar jest uczniem czwartej klasy Szkoły Muzycznej I stopnia w Ostrzeszowie, a także wiele czasu spędza we Wrocławiu. Uczy się tam w „Laboratorium śpiewu i mowy” oraz Narodowym Forum Muzyki, będąc członkiem działającego w nim Chóru Chłopięcego.

– Żyjemy z grafikiem w ręku – przyznaje Zygmunt Gomółka, tata Oskara, a mama Alicja dodaje: – Inaczej się nie da, ale ostatnio stwierdziliśmy, że mimo wszystko Oskar ma całkiem dużo czasu. Okazuje się, że czas jest na wszystko. Wystarczy się dobrze zorganizować. Można się pobawić i pograć. Gramy często w „Monopol”, który Oskar dostał na Gwiazdkę. Lubimy rodzinnie spędzać czas i jakoś znajdujemy go na wszystko.

Dzięki wspomnianemu chórowi Oskar odbył w październiku ubiegłego roku podróż do Japonii. Koncerty w ramach tournée po tym kraju zapamięta do końca życia.

– Najpierw w Tokorozawie, niedaleko Tokio. Później przelecieliśmy do Tottori, gdzie występowaliśmy w Muzeum Piasku. Mieliśmy też koncerty w Yonago, w tamtejszym Narodowym Centrum Muzyki – wyznaje.

Nieco wcześniej, bo w czerwcu, rozpoczęła się natomiast telewizyjna przygoda Oskara i jego rodziców.

– Wracaliśmy z Wrocławia, z konkursu „Gwiazdozbiory”, który Oskar wygrał, zajął pierwsze miejsce – wspomina pani Alicja. – Pomyśleliśmy sobie, że w nagrodę moglibyśmy zabrać go na wycieczkę do Warszawy, bo jeszcze nie był w stolicy. Nagle natknęłam się w Internecie na ogłoszenie, że jest casting do „The Voice of Kids”, akurat w tym czasie, kiedy chcieliśmy go tam zabrać. To chyba było przeznaczenie. Zapytałam Oskara, czy chciałby pojechać, a on na to „tak, tak, to kiedy jedziemy?”.

Zaledwie kilka dni później Oskar po raz pierwszy stanął przed jurorami The Voice Kids.

– Najpierw casting, na którym musiał zaśpiewać dwie piosenki, jedną po angielsku, a drugą po polsku. Później jeszcze go z czegoś dopytywali, śpiewał coś dodatkowo, wypełnialiśmy różne ankiety. Poznali prawie całe nasze życie od podszewki. A potem czekaliśmy na to, co się wydarzy dalej – relacjonuje A. Gomółka.

Tydzień później zadzwonił telefon z informacją, że 10-latek z Ostrzeszowa został, jako jeden z około dziewięćdziesięciorga dzieci, zakwalifikowany do udziału w tzw. przesłuchaniach w ciemno. A należy w tym miejscu dodać, że w precastingu uczestniczyło około tysiąc młodych i bardzo młodych wokalistów. Przesłuchania w ciemno, przed jury, w którego skład wchodzą takie gwiazdy jak: Edyta Górniak, Dawid Kwiatkowski oraz Tomson i Baron odbyły się sierpniu 2017. Oskar nie kryje, że było to dla niego kolejne wielkie przeżycie.

– Było super, poznałem dużo miłych osób – opowiada Oskar. – Jakaś mała trema może była, ale opanowałem się, pomyślałem sobie, że wszystko będzie dobrze, przypomniałem sobie, co ma śpiewać i zaśpiewałem, myślę, że dobrze.

Więcej na temat samego występu, a także jego kulis zdradzić nie możemy. Jak najbardziej możemy natomiast zaprosić przed telewizory już w najbliższą sobotę.

– Warto obejrzeć, bo jest duże wydarzenie dla nas i dla Ostrzeszowa myślę, że też. Jest to jakaś promocja naszego miasta – mówi tata Oskara.

Przypominamy – 20 stycznia, godzina 21 – TVP 2. Oglądamy i trzymamy kciuki.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest