OSP w Kuźnicy Grabowskiej świętowała (ZOBACZ FILM)

Były odznaczenia, gratulacje i życzenia.

– 100 lat temu wasi poprzednicy zakładając Ochotniczą Straż Pożarną mieli jeden cel, żeby służyć innym, by służyć swoim mieszkańcom – przypomniał wiceprezes Zarządu Wojewódzkiego Związku OSP wicemarszałek Krzysztof Grabowski. – I przez te 100 lat nic się nie z mieniło, ten cel nadal jest aktualny. (…) Przez te lata zmieniało się wyposażenie, ale myślę, że to co najważniejsze, czyli przesłanie ,,Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”, to się nie zmieniło i myślę, że jesteście pięknymi kontynuatorami tej 100-letniej historii.

Za ofiarna służbę na rzecz bezpieczeństwa oraz poświęcenie w ratowaniu życia i mienia mieszkańców odznaczeni zostali: prezes Sylwester Gołdyn, naczelnik Jakub Pol, Rafał Zawadzki, Damian Jany, Bartłomiej Sobczak, Przemysław Sobczak, Adrian Sikora, Szymon Sikora, Kamil Gołdyn, Miłosz Pol, Marcel Szydłowski, Szymon Szydłowski, Dominik Nowak, Tomasz Nowak, Paweł Kołaczek, Sebastian Studziański oraz Adrian Kołaczek.

Tego też dnia w sposób szczególny wyróżniono druha Karola Kędzię, który podczas pożaru tzw. sześcioraków wyniósł z budynku niepełnosprawnego mieszkańca, ratując mu w ten sposób życie.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest