OSTRZESZÓW: 19-latek utonął w stawie, jego 20-letniego kolegę udało się uratować

19-latek utonął, jego 20-letniego kolegę cudem udało się uratować. Do tragicznych w skutkach zdarzeń doszło w minioną sobotę (2 maja) około godz. 23 na gliniankach przy ul. Kościuszki w Ostrzeszowie.

Zawiadomienie o tym, że na gliniankach przy ul. Kościuszki ktoś się topi wpłynęło do dyżurnego KPP około godz. 23.10. Patrol policji, który przybył na miejsce zdarzenia ustalił, że dwóch mężczyzn (19 i 20 lat) spędzało tam wspólnie czas. – Nagle w niewyjaśnionych okolicznościach obydwaj znaleźli się w wodzie – mówi sierż. sztab. Adam Juszczak, oficer prasowy KPP w Ostrzeszowie.

W tym czasie w pobliżu był tam również obywatel Ukrainy, który łowił ryby. – Kiedy zobaczył tonącą osobę nie zawahał się ani chwili, wszedł do wody i przy pomocy podbieraka, który podał tonącemu, udało mu się wyciągnąć 20-letniego mieszkańca powiatu ostrzeszowskiego na brzeg – mówi rzecznik.

20-latek wyznał wówczas, że był tam razem z kolegą. Wskutek wszczętej akcji poszukiwawczo-ratowniczej około godz. 1 w nocy strażakom udało się odnaleźć i wyłowić 19-letniego mężczyznę (mieszkaniec gm. Ostrzeszów). Niestety, mimo podjętych działań reanimacyjnych – chłopak zmarł.
20-latek został zatrzymany przez policję do dyspozycji prokuratora. Był pijany.

fot. PSP OstrzeszówZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest