OSTRZESZÓW: Artur Derewiecki nowym prezesem spółki Zakład Energetyki Cieplnej

Dzisiaj (4 lutego) rada nadzorcza odwołała Włodzimierza Drogiego z funkcji prezesa spółki Zakład Energetyki Cieplnej. Jego miejsce zajął Artur Derewiecki, który jeszcze kilka miesięcy temu był dyrektorem Ostrzeszowskiego Centrum Kultury.

Włodzimierz Drogi obowiązki prezesa pełnił od 20 lat. Jak podkreśla pełniący funkcję Zgromadzenia Wspólników spółki burmistrz Patryk Jędrowiak, do odwołania doszło na podstawie porozumienia między stronami. Nie ukrywa jednak, że wpływ na podjętą decyzję miała  rozbieżna wizja co do do dalszego funkcjonowania spółki i planów jej restrukturyzacji, która z uwagi na obostrzenia pandemiczne boryka się obecnie z dużymi kłopotami finansowymi. 

Nowym prezesem został dzisiaj wybrany radca prawny Urzędu, były wieloletni dyrektor Ostrzeszowskiego Centrum Kultury, ale również od 5 lat członek rady nadzorczej ZEC Artur Derewiecki.

Zakład Energetyki Cieplnej to w 100 procentach spółka komunalna, która prowadzi działalność w zakresie wytwarzania, przesyłania, dystrybucji i obrotu ciepłem. Podlega jej też m.in. ostrzeszowski basen, OSiR oraz restauracja Zacisze. Właścicielem spółki jest Miasto i Gmina Ostrzeszów, gdzie funkcję Zgromadzenia Wspólników pełni burmistrz Patryk Jędrowiak. REDJeden komentarz z OSTRZESZÓW: Artur Derewiecki nowym prezesem spółki Zakład Energetyki Cieplnej

  1. Panie Wlodku,
    pokazal Pan ze mozna nowoczesnie i ekspansyjnie zarzadzac. Pozostawia Pan po swoich rzadach wiele znaczacych dokonan. Gratulacje i podziekowania, a Prezesem sie „BYWA”
    Powodzenia

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest