OSTRZESZÓW: Bandyckie napady na kobiety (AKTUALIZACJA)

Do dwóch napadów na kobiety doszło dzisiaj (piątek) na terenie Ostrzeszowa. Sprawcy zostali wytypowani przez policjantów, a następnie zatrzymani.

– Dyżurny KPP otrzymał zgłoszenie o tym, że o godzinie 09.45 na ulicy Klasztornej w Ostrzeszowie dwóch nieznanych sprawców popychając od tyłu pokrzywdzoną spowodowali jej upadek, doprowadzając do stanu bezbronności, a następnie dokonali kradzieży torebki z całą jej zawartością i oddalili się w nieznanym kierunku – mówi st. sierż. Agnieszka Szołdra, oficer prasowy KPP w Ostrzeszowie.

Policja wykonała szereg czynności celem ustalenia sprawców, między innymi użyto psa tropiącego, ustalono rysopis poszukiwanych. Równocześnie około godz. 15.10 otrzymano kolejne zgłoszenie, gdzie przebieg napadu był bardzo podobny. Tym razem sprawcy zaatakowali pokrzywdzoną w przejściu podziemnym na ul. 21-go Stycznia w Ostrzeszowie i w podobny sposób weszli w posiadanie torebki a następnie uciekli.

Od pierwszego rozboju do godzin wieczornych funkcjonariusze Wydziału Kryminalnego oraz ZPI wspólnie działali w kierunku zatrzymania sprawców tych zuchwałych czynów.

– Około godz. 20.30 w rejonie ulicy Klasztornej dzielnicowi KPP Ostrzeszów zatrzymali dwóch mężczyzn w wieku 15 i 18 lat, mieszkańców powiatu ostrzeszowskiego, podejrzewanych o rozbój, którzy w trakcie wykonywanych czynności przyznali się do powyższego czynu (kradzież z użyciem przemocy, za co grosi od 2 do 12 lat pozbawienia wolności) – dodaje rzecznik

Pełnoletni sprawca został zatrzymany i osadzony w PDOZ KPP Ostrzeszów do dyspozycji prokuratora, natomiast 15-latek po zakończonych czynnościach, pod opieką rodzica został zwolniony do domu.

Łączna suma gotówki jaką skradli przy użyciu przemocy to około 100 zł.

fot. KPP Ostrzeszów

 

 Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest