Ostrzeszów: Chcą wybudować skatepark, plac zabaw i zbiornik wodny

Wybudują skatepark, plac zabaw, a na terenie tzw. łąk hęćkowych powstać ma zbiornik wodny, wokół którego – jak mówi burmistrz Patryk Jędrowiak – powstać mają stopniowane alejki. – Na zboczach pomiędzy alejkami będziecie mogli położyć się swobodnie na kocyku, zrelaksować, natomiast dla tych, którzy nie będą chcieli relaksować się na kocyku, będą przygotowane miejsca, gdzie będzie można usiąść ze znajomymi, z rodziną, tak żeby miło spędzić czas – mówi włodarz gminy.

Koncepcję rewitalizacji kupionych przez samorząd od dotychczasowych właścicieli za 1 mln zł tzw. łąk hęćkowych i terenu po byłej Szkole Podstawowej nr 3 burmistrz Jędrowiak przedstawił online, z Parku im. Jana Pawła II w Ostrzeszowie. Wynika z niej, że na terenie byłej szkoły ma powstać duży skatepark. – Czyli to, o czym w naszym mieście już od dawna była mowa – argumentował burmistrz. Zastrzegł równocześnie, że to, jak ostatecznie będzie on wyglądać ma być wynikiem konsultacji, tak aby projektowany skatepark w maksymalny sposób spełniał oczekiwania młodszych mieszkańców miasta i gminy.
To nie wszystko, tuż obok, po drugiej stronie alejki zlokalizowany ma zostać nowy plac zabaw. – Jest to bezpieczne miejsce, ponieważ tam w pobliżu nie poruszają się żadne samochody – przekonywał Jędrowiak. – Nie chcemy w dużym stopniu ingerować w naturalną i dziką przyrodę, natomiast chcemy ją też przybliżyć, stąd pomysł stworzenia kładki, która będzie się rozpoczynała niedaleko placu zabaw, i po której będziecie mogli przejść wzdłuż tej dzikiej przyrody niedaleko ulicy Armii Krajowej, czyli tych naszych znanych rabarbarów, drzew, dzikiej roślinności, tak żeby z tą dziką przyrodą poobcować.
Jeśli chodzi o zagospodarowanie tzw. łąk hęćkowych, burmistrz chce, aby przede wszystkim odtworzyć w tym miejscu zbiornik wodny. – Nie będzie to zbiornik, w którym będzie można się kąpać – zastrzegł. – To raczej będzie zbiornik, który będzie miał za zadanie poprawiać wilgotność na tym terenie, poprawiać też możliwość takiego odpoczynku, relaksu w otoczeniu przyrody i natury.
Teren wokół stawu miałby zostać wyprofilowany, tak aby wybudowane tam alejki były stopniowane. – Czyli na zboczach pomiędzy alejkami będziecie mogli położyć się swobodnie na kocyku, zrelaksować, natomiast dla tych, którzy nie będą chcieli relaksować się na kocyku, będą przygotowane miejsca, gdzie będzie można usiąść ze znajomymi, z rodziną, tak żeby miło spędzić czas – tłumaczył burmistrz.
Powstać też tam mają miejsca na małą gastronomię, na lokal sezonowy, który będzie nietrwale związany z gruntem.
Burmistrz zastrzega, że jak na razie są to tylko koncepcje, bo to co ostatecznie będzie zaplanowane – będzie już zależne od projektanta. – Oczywiście wszystko zależy od funduszy i sytuacji gospodarczej, nie tylko tej lokalnej, ale i krajowej – dodaje na fb. W pierwszej kolejności powstać miałby skatepark i plac zabaw. Kiedy? Tego na razie nie wiadomo. Zagospodarowanie tzw. łąk hęćkowych miałoby być realizowane etapami.
Burmistrz nie wie jeszcze, ile miałyby kosztować planowane inwestycje (skatepark, plac zabaw, zagospodarowanie łąk hęćkowych). Ma jednak nadzieję, że uda się pozyskać środki zewnętrzne na ich realizację. Na razie wiemy jedynie, że przygotowane przez firmę Archi-Ogrody Ostrzeszów koncepcje zagospodarowania tych terenów kosztowały Urząd Miasta i Gminy kilka tysięcy zł. REDZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest