OSTRZESZÓW: Chciał rozdzielić gryzące się psy, jednego zabił

Mężczyzna, który przy pomocy metalowego pręta próbował rozdzielić gryzące się psy – jednego z nich zabił. Teraz najpewniej stanie przed sądem.

Do zdarzenia doszło 31 marca prze godz. 15 w Ostrzeszowie, kiedy to na teren jednej z posesji, gdzie znajdował się pies rasy mieszanej, przeszedł przez opłotowanie pies rasy buldog francuski, który zaatakował ,,sąsiada’’.

– Właścicielka psa rasy mieszanej widząc zaistniałą sytuację zaczęła wołać o pomoc, na wołanie to zareagował mężczyzna, który z ulicy wszedł na przedmiotową posesję – mówi sierż. Anna Piechocka z KPP w Ostrzeszowie. – Chcąc rozdzielić zwierzęta kilkukrotnie uderzył psa rasy buldog francuski metalowym prętem, doprowadzając do śmierci zwierzęcia.

Mężczyzna został zatrzymany, przedstawiono mu zarzut za czyn opisany w artykule 35 ust. 2 Ustawy o ochronie zwierząt. Wobec sprawcy czynu został zastosowany środek zapobiegawczy w postaci dozoru policji. Postępowanie w tej sprawie prowadzone jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Ostrzeszowie.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest