OSTRZESZÓW: Czy policjant spał na służbie? Komendant zaprzecza.

W ostatnich dniach duże poruszenie wywołał w Ostrzeszowie krótki filmik opublikowany w Internecie. Jego bohaterem jest policjant, który, według autora nagrania, spał w radiowozie zaparkowanym na terenie targowiska. Przełożeni funkcjonariusza niezwłocznie wszczęli wewnętrzne postępowanie i nie doszukali się powodów, by go ukarać. Filmik pojawił się w sieci 12 lutego i błyskawicznie, za sprawą kolejnych udostępnień, doczekał się ogromnej popularności i mnóstwa komentarzy. Przyglądając się zarejestrowanej sytuacji można rzeczywiście odnieść wrażenie, że policjant po prostu zasnął i dlatego nie reaguje na krążącego wokół radiowozu człowieka ze smartfonem. Komendant powiatowy Policji Andrzej Haraś temu jednak zaprzecza, opierając się na wynikach przeprowadzonych w sprawie czynności.
– Dowiadując się o tym, że taki film jest umieszczony na stronie poleciłem przeprowadzić w trybie pilnym czynności wyjaśniające – wyznaje. – Na dzień dzisiejszy z całą powagą mówię, że prowadzone czynności wyjaśniające nie potwierdzają tego, żeby policjant spał w radiowozie, tak jak mówi tytuł filmu. Pomijając to, że film jest mało czytelny, sam tytuł pewnie wzbudził dość duże zainteresowanie. Natomiast policjant ma udokumentowaną tę służbę, wiemy, jakie czynności tam prowadził na miejscu, wiemy też, kto ten film umieścił i wiemy, że jest to osoba, która była wcześniej zatrzymywana przez tego policjanta do sprawy narkotykowej.
Według A. Harasia, sprawę należy uznać za zamkniętą. Jego zdaniem nie ma bowiem podstaw, by wyciągać konsekwencje zarówno wobec funkcjonariusza, jak również autora filmu z jego udziałem.
W takich sytuacjach zawsze reakcja będzie natychmiastowa z naszej strony – zapowiada komendant powiatowy. – Chcemy, żeby nasz wizerunek był pozytywny . Dlatego moja reakcja była zaraz po otrzymaniu informacji o tym, że film z takim tytułem znalazł się na stronie.

fot: źródło fbZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest