OSTRZESZÓW: Groził innym, miał przy sobie maczetę. Został tymczasowo aresztowany

Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania zastosował Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie wobec 33-latka, który wielokrotnie groził telefonicznie oraz osobiście dwom mieszkańcom Ostrzeszowa. W chwili zatrzymania miał przy sobie maczetę, którą wcześniej straszył swoje ofiary.

1 czerwca o godzinie 3.50 młoda mieszkanka Ostrzeszowa zgłosiła dyżurnemu ostrzeszowskiej komendy, że znany jej osobiście mężczyzna wybił szybę w wynajmowanym przez nią mieszkaniu. Mężczyzna oddalił się z miejsca przed przybyciem patrolu, jednak tego samego dnia dzwonił do 22-latki z groźbami.

O godzinie 4.24 kobieta ponownie zgłosiła interwencję, w trakcie której policjanci z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego zatrzymali 33-letniego mieszkańca Ostrzeszowa. Był pijany, w wydychanym powietrzu miał 1,6 promila alkoholu. – Podczas zatrzymania mężczyzna miał przy sobie niebezpieczne narzędzie w postaci maczety, którą groził 22-latce oraz 18-latkowi, mieszkańcom Ostrzeszowa – mówi st. asp. Magdalena Hańdziuk, rzecznik prasowy KPP w Ostrzeszowie.

Mężczyzna został zatrzymany do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie i osadzony w policyjnym areszcie. 3 czerwca Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie zastosował wobec 33-latka środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.

 Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest