OSTRZESZÓW: Kolejne przypadki lekceważenia zakazów

W miniony czwartek doszło do kolejnych przypadków naruszenia zasad mających ograniczyć rozprzestrzenianie się koronawirusa COVID-19. W sumie aż dziewięć osób z dwóch różnych grup zostało ukaranych w związku z niestosowaniem się do obostrzeń w zakresie gromadzenia się osób.

26 marca około godziny 18.30 w rejonie ulicy Kąpielowej w Ostrzeszowie patrol dzielnicowych ujawnił grupę osób. Oświadczyli oni, że gromadzą się mimo zakazu, bo „za mało czasu spędzili wspólnie w pracy”. – Funkcjonariuszy próba dowcipu nie rozbawiła – mówi sierż. sztab. Adam Juszczak, rzecznik prasowy KPP w Ostrzeszowie. – Przypomnieli grupie dwudziestoparolatków o powadze panującej sytuacji w poważniejszy sposób – cała piątka została ukarana mandatami karnymi.

Tego samego dnia około godziny 21.20 ten sam patrol ujawnił cztery osoby wesoło rozmawiające na ulicy Sienkiewicza w Ostrzeszowie. Mężczyźni w wieku od 17 do 28 lat stwierdzili, że mieli się spotkać u kolegi, ale nie udało im się tam dotrzeć, dlatego prowadzili rozmowę na ulicy. W tym przypadku policjanci również nie potraktowali takiej nieodpowiedzialności ulgowo. Na mężczyzn nałożyli mandaty karne.

Przypominamy, że wprowadzone obostrzenia są środkiem zapobiegawczym stosowanym dla dobra nas wszystkich. Nie należy bagatelizować zagrożenia epidemiologicznego. Pamiętajmy, że tylko wspólnie możemy ograniczyć ryzyko zarażenia.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest