OSTRZESZÓW: Kolizja na Kościuszki

Dzisiaj (10 marca) około godz. 7.15 na ul. Kościuszki w Ostrzeszowie doszło do kolizji trzech aut.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy straży pożarnej z Jednostki Ratowniczo Gaśniczej Państwowej Straży Pożarnej z Ostrzeszowa.

– Po dojeździe na miejsce zdarzenia stwierdzono, że dwa z samochodów uczestniczących w kolizji znajdowały się na pasie jezdni, natomiast trzeci na zjeździe do posesji.  W wyniku zdarzenia jedna osoba została poszkodowana – mówi mł. ogn. Tomasz Szmaj z KP PSP w Ostrzeszowie.

– Kierująca renault megane 43 letnia mieszkanka powiatu ostrzeszowskiego chcąc skręcić w lewo poczuła uderzenie w tył swojego pojazdu – mówi sierż. sztab. Agnieszka Klim z KPP w Ostrzeszowie. – Po wyjściu z pojazdu okazało się, że na tył jej pojazdu najechała kierująca peugeotem 206 44-letnia mieszkanka powiatu ostrzeszowskiego. Podczas gdy wymienione kobiety rozmawiały o zaistniałym przed chwilą zdarzeniu, na tył peugeota najechał renault scenic, którym kierowała 27 letnia mieszkanka naszego powiatu. Sprawczynie zdarzenia drogowego tj. kierująca Peugeot 206 oraz Renault Scenic zostały ukarane MKK w wysokości po 220zł każda oraz 6 pkt. karnych.

Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania. Następnie udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej osobie poszkodowanej oraz usunięto elementy karoserii leżące na jezdni. Po przybyciu zespołu ratownictwa medycznego przekazano osobę poszkodowaną.   Podczas prowadzenia działań kierowano ruchem.

Straty powstałe w wyniku zdarzenia oszacowano na ok 10 tys. zł.

Fot. PSP OstrzeszówZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest