OSTRZESZÓW: Koronawirus na oddziale wewnętrznym szpitala

U dwóch pacjentów Oddziału Wewnętrznego ostrzeszowskiego Szpitala stwierdzono zakażenie koronawirusem. Na oddziale wstrzymano przyjęcia, zakażeni pacjenci zostali odizolowani.

Jeden z pacjentów, jak tylko został przyjęty na oddział został umieszczony w sali izolacyjnej. Badanie na obecność COVID-19 dało wynik pozytywny. Drugi początkowo nie wykazywał żadnych niepokojących objawów, pojawiły się one po kilku dniach. Przeprowadzone badanie potwierdziło, że jest on zakażony. 

Starosta Lech Janicki zapewnia, że personel oddziału posiada odpowiednie zabezpieczenia, i że nie ma konieczności zamykania oddziału.

Komunikat Starostwa w sprawie aktualnej sytuacji w szpitalu
U dwóch pacjentów ostrzeszowskiego szpitala wyniki badań potwierdziły obecność koronawirusa. Pacjenci zostali natychmiast odizolowani i w dniu wczorajszym (15 października) przewiezieni do specjalistycznej placówki.
Ponieważ zarówno personel medyczny, jak i lekarze pracowali w pełnym zabezpieczeniu, Oddział Wewnętrzny szpitala, w uzgodnieniu z Powiatowym Inspektorem Sanitarnym, nie został zamknięty.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest