OSTRZESZÓW: Metodą ,,na policjanta” wyłudził od 83-latki 30 tys. zł

Nieznany sprawca zadzwonił do 83-letniej ostrzeszowianki i podając się za policjanta wyłudził od niej 30 tys. zł. Policja apeluje, szczególnie do ludzi starszych, o zachowanie ostrożności w kontaktach z nieznanymi.

Do oszustwa metodą ,,na policjanta’’ doszło 11 listopada, kiedy to do jednej z mieszkanek Ostrzeszowa zadzwonił nieznany mężczyzna i podając się za policjanta przedstawił katastroficzną sytuację jednego z jej bliskich, gdzie pomoc, właśnie finansowa, jest niezbędna

– Z ustaleń wynika, że osobą pokrzywdzoną jest 83-letnia mieszkanka Ostrzeszowa, która pod namową dzwoniącego oszusta, podającego się za policjanta, dokonała wypłaty pieniędzy w kwocie 30 tysięcy złotych z banku Santander, a następnie przekazała ją w kopercie mężczyźnie, który osobiście zjawił się w jej miejscu zamieszkania – mówi asp. Magdalena Hańdziuk, rzecznik prasowy KPP w Ostrzeszowie.

Policja apeluje do wszystkich, szczególnie osób starszych, samotnie mieszkających, o zachowanie wszelkiej ostrożności w kontaktach z nieznanymi. – Oszuści zawsze działają w ten sam sposób. Podają się oni za wnuków, znajomych wnuków, policjantów, hydraulików, obsługę bloku, pracowników służby zdrowia, wolontariuszy… – mówi rzecznik. – Zanim zdecydujemy się na przekazanie komukolwiek, nawet niewielkich kwot pieniędzy, upewnijmy się, czy aby nie mamy do czynienia z oszustem, który wykorzysta naszą niewiedzę lub łatwowierność, aby nas oszukać.

 Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest