OSTRZESZÓW: Nowej komendy (na razie) nie będzie

– Będziemy analizować decyzje władz Ostrzeszowa w zakresie wspierania policji i w odpowiednim momencie przystąpimy do rozmów o ewentualnych planach budowy komendy – mówi mł. insp. Andrzej Borowiak, rzecznik prasowy Komendy Wojewódzkiej Policji w Poznaniu.

Nadzieję z tym związaną rozbudziła zastępca burmistrza Ostrzeszowa Barbara Gmerek, która kilkanaście dni temu, podczas rocznej odprawy Komendy Powiatowej Policji wyznała, że samorząd Ostrzeszowa poszukuje terenu, gdzie mogłaby zostać wybudowana nowa komenda powiatowa. Dała w ten sposób do zrozumienia, że ,,coś jest na rzeczy’’ i być może już niebawem ziszczą się nadzieje związane z poprawą nie najlepszych przecież warunków pracy ostrzeszowskich policjantów.
Co prawda wcześniej mówiło się również o tym, że władze miasta skłonne są przekazać Policji sąsiadujący z Komendą dość wiekowy już budynek, gdzie jeszcze niedawno mieściła się Szkoła Podstawowa nr 3, jednak fakty przeczą temu, aby tak właśnie się stało, w budynku tym zlokalizowano już bowiem m.in. Oddział Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Roślin i Nasiennictwa
– Z rozmów przeprowadzonych z komendantem wynika, że policja nie jest zainteresowana budynkiem po byłej Szkole Podstawowej nr 3 – wyjaśnia burmistrz Patryk Jędrowiak.
Czy więc jest szansa na poprawę warunków pracy Komendy Powiatowej?
Faktem jest – o czym mówi rzecznik prasowy KWP w Poznaniu – że budynek Komendy Powiatowej w Ostrzeszowie, który aktualnie użytkują policjanci odbiega od standardów stosowanych w nowych obiektach.
– Jest to fakt niezaprzeczalny – przyznaje mł. insp. Andrzej Borowiak. – Mógłby mieć także większa powierzchnię użytkową, z uwzględnieniem liczby policjantów aktualnie pełniących służbę w Ostrzeszowie – dodaje. Zapewnia równocześnie, że komenda wojewódzka jest zainteresowana współpracą z lokalnym samorządem w zakresie poprawy warunków służby policjantów oraz obsługi mieszkańców. – Pozyskanie gruntu pod budowę nowej siedziby Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie byłoby pierwszym krokiem w dalszej perspektywie takiej inwestycji – wyznaje.
Perspektywa ta wydaje się jednak dość odległa, bo – jak mówi rzecznik – wszystko jest jednak uzależnione od możliwości finansowych. – Budżet, którym obecnie Policja dysponuje przewiduje dokończenie już rozpoczętych w Wielkopolsce inwestycji oraz zaplanowanych modernizacji i remontów – mówi inspektor Borowiak. – Będziemy analizować decyzje władz Ostrzeszowa w zakresie wspierania policji i w odpowiednim momencie przystąpimy do rozmów o ewentualnych planach budowy komendy. Nastąpi to jednak w wieloletniej perspektywie modernizacji wielkopolskich jednostek policyjnych – podkreśla Borowiak. JURZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest