Ostrzeszów: Park Kosynierów poddany zostanie kompleksowej rewitalizacji

W miniony piątek burmistrz Patryk Jędrowiak wspólnie z Agnieszką Grzesiak z pracowni Archi-Ogrody przedstawił koncepcję kompleksowej rewitalizacji Parku Kosynierów w Ostrzeszowie. – Tutaj będzie park odpoczynku, relaksu i spotkań – mówi burmistrz.
Podczas zorganizowanego w parku briefingu prasowego burmistrz Jędrowiak nie ukrywał, że przez ostatnie lata park ten ,,pozostawiony został sam sobie’’. – Wiele się w nim nie działo i też nie wszystkie działania były do końca przemyślane – dowodził. Teraz ma się to zmienić. Przygotowana koncepcja stanowi całościowe podejście. – Przede wszystkim, to co najważniejsze, chcemy maksymalnie zachować tę zieleń, która w tym parku już istnieje, ale też ujednolicić troszeczkę charakter wykorzystania tego parku – wyznał Jędrowiak.
Opracowana koncepcja zakłada zlikwidowanie funkcjonującego tu placu zabaw, znikną też asfaltowe ścieżki, które zastąpią nowe – przepuszczające wodę. Będą też nowe nasadzenia.
– Z racji tego, że jesteśmy w strefie konserwatorskiej, niektórych elementów nie możemy zmienić – przyznał burmistrz. – To nie może być całkowicie nowoczesny park, z nowoczesną fontanną, charakter naszej fontanny musimy zachować, ale chcemy też dołożyć w tym miejscu dodatkową pergolę, która będzie też powodowała, że nasi mieszkańcy będą mogli swobodnie w okresie letnim tutaj spędzać czas, ponieważ jak wiemy wiele osób uskarża się, że miejsce jest zbyt gorące w okresie letnim i kiedy słońce się oprze na tych ławkach nie można nawet spokojnie usiąść.
Jędrowiak podkreślał, że koncepcja zakłada rewitalizację całego parku i wygospodarowanie nowych alejek także w części od ul. Zamkowej. – Wszyscy dostrzegacie pewnie potencjał tego miejsca. Dlatego też jesteśmy otwarci na wasze sugestie po zapoznaniu się z koncepcją – namawia mieszkańców do współpracy burmistrz. – W dalszej kolejności wybrany zostanie podmiot, który na tej podstawie przygotuje projekt wraz z uzyskaniem odpowiednich uzgodnień, a następnie będziemy mogli rozpisać przetarg na realizację.
Burmistrz odniósł się też do pytań o plac zabaw. – Myślę, że już na Dzień Dziecka będziemy mogli zaprezentować podobnie przygotowany pomysł, który mam nadzieję, że zadowoli nawet tych najbardziej wymagających – tłumaczy, zapewniając równocześnie, że taki plac powstanie w innym miejscu, ale niedaleko. – Tutaj będzie park odpoczynku, relaksu i spotkań – mówi Jędrowiak.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest