OSTRZESZÓW: Pieszy zginął na drodze

Kierujący audi 21-letni mieszkaniec powiatu ostrzeszowskiego potrącił przechodzącego poza przejściem dla pieszych mężczyznę. Pieszy zmarł.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w nocy z minionej soboty na niedzielę około godz. 00.30 na prostym odcinku krajowej ,,jedenastki” w Ostrzeszowie. Z wstępnych ustaleń policji wynika, że kierujący audi 21-letni mieszkaniec gm. Ostrzeszów nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i potrącił przechodzącego poza przejściem dla pieszych mężczyznę. Mężczyzna poniósł śmierć na miejscu. Kierowca audi i jego pasażer zostali zatrzymani w policyjnym areszcie.

– Na polecenie Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie kierującego pojazdem oraz przebywającego w nim 22-letniego pasażera (mieszkaniec powiatu ostrowskiego) policjanci zatrzymali w policyjnym areszcie – mówi kom. Ewa Jakubowska, oficer prasowy KPP w Ostrzeszowie. – Mundurowi sprawdzili stan trzeźwości 21-latka, badanie wykazało, że był trzeźwy. Ponadto pobrano od niego krew do badania na obecność środków odurzających.

– Jednocześnie zwracamy się z prośbą do osób mogących pomóc w ustaleniu tożsamości osoby pokrzywdzonej o kontakt osobisty w Komendzie Powiatowej Policji w Ostrzeszowie lub telefoniczny pod numer 62 732 42 11 – mówi kom. Jakubowska. – Wstępnie policjanci ustalili, że mężczyzna w dniu zdarzenia ubrany był w koszulę w kratę, spodnie typu dżins oraz miał ubraną na głowie czapkę z daszkiem. Mężczyzna o szczupłej budowie ciała, około 180 cm. wzrostu.

fot. wlkp24Jeden komentarz z OSTRZESZÓW: Pieszy zginął na drodze

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest