OSTRZESZÓW: Pociąg zabił 17-letnią dziewczynę

17-letnia mieszkanka gminy Czajków zginęła, potrącona przez pociąg osobowy na przejeździe kolejowym na ul. Powstańców Wielkopolskich w Ostrzeszowie.

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło w minioną środę przed godz. 17. Dziewczyna znalazła się na torach, mimo że zapory były w tym czasie zamknięte.

Z wstępnych ustaleń policji wynika, że około godz. 16.45, pomimo opuszczonego szlabanu i nadawanego sygnału barwy czerwonej, 17-letnia mieszkanka powiatu ostrzeszowskiego weszła na torowisko i została potrącona przez pociąg osobowy relacji Kępno – Poznań. Przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon kobiety – mówi st. sierż. Anna Piechocka, zastępca rzecznika prasowego KPP w Ostrzeszowie. 

Nie wiadomo, dlaczego doszło do tragedii. Jedna z wersji mówi, że przebiegającej przez torowisko kobiecie wypadł z kieszeni telefon i wróciła, aby go podnieść mając nadzieję, że zdąży przed nadjeżdżającym pociągiem. Nie zdążyła.

Dziewczyna była uczennicą Zespołu Szkół Nr 1 w Ostrzeszowie.Jeden komentarz z OSTRZESZÓW: Pociąg zabił 17-letnią dziewczynę

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest