OSTRZESZÓW: Pogoda zaskoczyła kierowcę

Dzisiaj (1 kwietnia) o godz. 7.50 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie wpłynęła informacja o dachowaniu samochodu osobowego w Siedlikowie.

Na miejsce zdarzenia zadysponowano trzy zastępy straży pożarnej: dwa z JRG z Ostrzeszowa oraz jeden z OSP w Siedlikowie.

Z wstępnych ustaleń policji wynika, że kierująca nissanem micra 19-letnia mieszkanka powiatu ostrzeszowskiego nie dostosowała prędkości do warunków panujących na drodze, straciła panowanie nad pojazdem, zjechała na pobocze i przewróciła się na bok.  W wyniku zdarzenia poszkodowana została jedna osoba.

– Działania straży pożarnej polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania. Odłączono akumulator w pojeździe – mówi mł. ogn. Tomasz Szmaj, zastępca rzecznika prasowego KP PSP w Ostrzeszowie. Strażacy udzielili osobie poszkodowanej kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej. Po dojeździe na miejsce zdarzenia zespołu ratownictwa medycznego, przekazano ją pod opiekę służb medycznych.

Straty powstałe w wyniku zdarzenia oszacowano wstępnie na 10 tys. złotych.

 Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest