OSTRZESZÓW: Policjanci nakazali 59-latkowi, który znęcał się nad rodziną opuścić dom 

Funkcjonariusze ostrzeszowskiej komendy, w myśl nowych przepisów ustawy antyprzemocowej oraz nadanych w niej uprawnień, wydali wobec mężczyzny stosującego przemoc w rodzinie nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania.

30 listopada zaczęły obowiązywać wprowadzone przez resort sprawiedliwości nowe przepisy ustawy antyprzemocowej, których celem jest ochrona osób dotkniętych przemocą w rodzinie. W myśl obowiązywania tej ustawy policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie skorzystali z nowych uprawnień i wydali nakaz opuszczenia mieszkania przez agresora.

– W dniu 23 i 28 grudnia br. funkcjonariusze ostrzeszowskiej komendy podejmowali interwencje w stosunku do mieszkańca gm. Ostrzeszów, który znajdując się w stanie nietrzeźwości wszczął awanturę domową, podczas której używał słów wulgarnych obrażając swoją żonę i córkę, jak również groził popełnieniem samobójstwa oraz nie reagował na polecenia wydawane przez policjantów – mówi asp. Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy KPP w Ostrzeszowie. – W związku z powyższym podjęto decyzję o jego zatrzymaniu i umieszczeniu w Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych ostrzeszowskiej komendy.

Kolejnego dnia po przeanalizowaniu zdarzeń z udziałem 59-latka, który był już wcześniej karany za psychiczne znęcanie się nad rodziną oraz zostały wobec niego zastosowane środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu kontaktowania i zbliżania się do pokrzywdzonych oraz opuszczenia miejsca zamieszkania na okres trzech miesięcy, mundurowi skorzystali z nowych uprawnień ustawy antyprzemocowej wydając mężczyźnie nakaz opuszczenia miejsca zamieszkania.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami mężczyzna nie może wrócić do mieszkania przez 14 dni, a w uzasadnionych przypadkach okres ten może zostać przedłużony przez sąd. Jeśli agresor nie zastosuje się do wydanego postanowienia grozi mu kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest