OSTRZESZÓW: Pościg za 17-latkiem

Niezatrzymanie się do kontroli, brak uprawnień, auto bez ważnych badań technicznych, uszkodzenie dwóch pojazdów w trakcie ucieczki, wprowadzenie w błąd funkcjonariuszy co do danych osobowych oraz kierowanie pojazdem pod wpływem środków odurzających – to czyny, których dopuścił się 17-letni mieszkaniec gm. Ostrzeszów.

3 czerwca o godz. 16.25 dzielnicowi z ostrzeszowskiej komendy w trakcie obchodu w rejonie Osiedla Zamkowego w Ostrzeszowie zauważyli volkswagena, który miał niesprawne tylne światło. Uwagę funkcjonariuszy zwrócił również kierujący pojazdem.

– W momencie zbliżenia się do tego pojazdu policjanci użyli sygnałów dźwiękowych i świetlnych celem podjęcia kontroli drogowej – mówi asp. Magdalena Hańdziuk, rzecznik prasowy KPP w Ostrzeszowie. – Jednak kierujący zlekceważył je i gwałtownie przyspieszył, poruszając się z dużą prędkością w strefie zamieszkania, tj. między blokami. Wyjeżdżając z osiedla kierujący skręcił pojazdem w kierunku Alei Wojska Polskiego, lecz po chwili ponownie wjechał w drogę osiedlową.

Podczas ucieczki kierujący nie zastosował się do zakazu skrętu w prawo, a następnie na łuku drogi nie zapanował nad pojazdem w wyniku czego uderzył w zaparkowane renault, które przemieściło się i uderzyło w skodę. – Nagle z pojazdu od strony kierowcy wybiegł młody mężczyzna, który podjął próbę ucieczki pieszo, lecz po chwili został zatrzymany przez funkcjonariuszy – dodaje rzecznik.

Z uwagi na fakt, iż mężczyzna nie posiadał żadnego dokumentu, podczas czynności legitymowania posłużył się danymi osobowymi innej osoby, co wyszło na jaw po szczegółowym rozpytaniu dokonanym na podstawie danych zawartych w systemie informatycznym.

Uciekinierem okazał się 17-letni mieszkaniec gm. Ostrzeszów, który został przewieziony do ostrzeszowskiej komendy, gdzie wykonano wobec niego test na zawartość środków odurzających w organizmie z wynikiem pozytywnym na obecność amfetaminy. Pobrano również od niego krew do badań.

W związku z powyższym mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie.

 Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest