OSTRZESZÓW: Pożar cukierni na Sikorskiego

Na około 100 tysięcy złotych wstępnie wyceniono straty, jakie przyniósł pożar cukierni przy ul. Sikorskiego w Ostrzeszowie. Z sąsiadujących z cukiernią mieszkań ewakuowano 13 osób.

Ogień, a właściwie wydobywające się z cukierni kłęby dymu zauważyli w miniony wtorek przed północą mieszkańcy budynku, którzy zaalarmowali straż pożarną. Na miejsce skierowano cztery zastępy z JR-G PSP i OSP w Ostrzeszowie. Z uwagi na fakt, że cukiernia mieści się w zwartej zabudowie, istniało niebezpieczeństwo, że pożar przeniesie się na sąsiednie nieruchomości.

Zadymienie było tak duże, że aby zlokalizować źródło ognia, strażacy musieli użyć kamery termowizyjnej.

– Ratownicy weszli do pomieszczeń od strony podwórza, odłączyli energię elektryczną, a następnie po otwarciu drzwi od frontu przez pracownicę cukierni podjęli również działania od frontu i przy użyciu kamery termowizyjnej szybko zlokalizowali pożar – mówi mł. bryg. Tomasz Jabłoński, z-ca dowódcy JR-G PSP w Ostrzeszowie. – Pożar lady chłodniczej ugaszono przy użyciu jednego prądu gaśniczego wody. Ponieważ dym pożarowy poprzez kratki wentylacyjne przedostał się do mieszkań powyżej cukierni, kierujący działaniem podjął decyzję o ewakuacji 13 osób w tym dwoje dzieci na zewnątrz budynku. Po ugaszeniu pożaru przewietrzono wszystkie pomieszczenia i sprawdzono czujnikiem wielogazowym, którego wskazania były w normie.

Ogień niemal doszczętnie strawił wnętrze cukierni. Powstałe straty wstępnie wyceniono na 100 tysięcy zł. Przyczyną powstania ognia było prawdopodobnie zwarcie instalacji elektrycznej.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest