OSTRZESZÓW: Pożar w kamienicy, poszkodowani w szpitalu

Dzisiaj (27 stycznia) o godz. 6.44 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego PSP wpłynęło zgłoszenie o pożarze mieszkania w jednej z kamienic u zbiegu ulic Kolbego i Kolejowej w Ostrzeszowie.

Po dojeździe na miejsce pierwszych zastępów okazało się, że pali się pomieszczenie kuchenne na pierwszym piętrze – mówi mł. bryg. Tomasz Jabłoński, dowódcza JRG PSP w Ostrzeszowie. – Dwie osoby z sąsiedniego mieszkania ewakuowały się przed przybyciem straży, natomiast dwie (kobieta i dziecko) stały w oknie, ponieważ pożar odciął im drogę ewakuacji.

Strażacy natychmiast przystąpili do gaszenia pożaru. Przy pomocy drabiny ewakuowali 3 domowników i psa. – Z lekkimi objawami podtrucia gazami pożarowymi zostali przewiezieni do szpitala – dodaje bryg. Jabłoński.

W wyniku pożaru powstałego od pieca CO spaleniu uległo pomieszczenie kuchenne. Straty wstępnie oszacowano na 50 tys. zł, natomiast dzięki szybkiej akcji strażaków pożar nie rozprzestrzenił się na sąsiednie pomieszczenia kamienicy i wszyscy mieszkańcy bezpiecznie opuścili zagrożone pomieszczenia.

W działaniach udział brały 3 zastępy JRG Ostrzeszów i jeden zastęp OSP Ostrzeszów.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest