OSTRZESZÓW: Rok więzienia dla lekarki

Sąd II instancji – podobnie jak Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie – uznał winną zarzucanego czynu lekarkę, która zaniechawszy badań przyczyniła się do śmierci 27-letniej ciężarnej. Kobieta skazana została na rok pozbawienia wolności i 8-letni zakaz wykonywania zawodu. Wyrok jest prawomocny.

Przypomnijmy, do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło 8 lat temu, kiedy to w drugi dzień świąt Bożego Narodzenia do szpitala w Ostrzeszowie przywieziona została przez pogotowie ratunkowe ciężarna 27-latka, która skarżyła się na silne bóle brzucha. Lekarka nie wysłała jednak kobiety na badania, nie zleciła też wykonania USG. Ciężarna kobieta zmarła

Wszczęte wówczas przez prokuraturę śledztwo doprowadziło lekarkę na salę sądową, gdzie usłyszała wyrok. W 2019 r. Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie skazał oskarżoną na rok i 9 miesięcy więzienia oraz 10-letni zakaz wykonywania zawodu. Sąd przychylił się do opinii biegłych, którzy stwierdzili, że gdyby pacjentka w porę trafiła na stół operacyjny, jej życie udałoby się uratować.

Skazana, która od początku nie przyznawała się do winy, złożyła apelację, ostatecznie Sąd Okręgowy w Kaliszu uznał oskarżoną winną popełnienia zarzucanego jej w akcie oskarżenia czynu i wymierzył jej karę roku pozbawienia wolności. Skrócił też zakaz wykonywania zawodu z 10 do 8 lat.

Wyrok jest prawomocny; skazanej przysługuje prawo wniesienia kasacji do Sądu Najwyższego.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest