OSTRZESZÓW: Rusza bezpłatna komunikacja miejska

4 kwietnia w Ostrzeszowie ruszy bezpłatna komunikacja miejska. Na razie zaplanowano jedną 17-kilometrową linię, którą autobus będzie pokonywał w ciągu dnia trzykrotnie.

W każdy dzień roboczy (od poniedziałku do piątku) mieszkańcy Ostrzeszowa będą mogli bezpłatnie skorzystać z autobusu. Na razie uruchomiona zostanie jedna linia, która będzie miała trzy kursy dziennie. – Jest to linia, która w przeciągu 45-50 minut będzie w stanie przejechać po najważniejszych terenach naszego miasta, przede wszystkim w pobliżu osiedli, bloków mieszkalnych, czyli tego największego skupiska, a przede wszystkim seniorów, ale także zahaczy teren Olszyny, czyli jednej z największych miejscowości, gdzie również osoby będą mogły skorzystać z tej linii, dojechać do centrum miasta – wyznał na zwołanej dzisiaj (25 marca) konferencji prasowej burmistrz Patryk Jędrowiak.

O szczegółach mówił reprezentujący firmę EUROMATPOL (firma świadczy usługi transportu publicznego m.in. na terenie powiatów ostrzeszowskiego i kępińskiego) Jakub Kieliszek. Firma  postanowiła wykorzystać do tego celu autobusy, które rano przywożą m.in. młodzież do ostrzeszowskich szkół średnich.

Tak więc o godzinie 9.30 z przystanku na ul. Powstańców Wielkopolskich wyruszy w miasto podmiejski autobus, który dowozić będzie pasażerów m.in. do szpitala, cmentarza, większych osiedli czy centrów handlowych. – Zupełnie bezpłatnie – podkreślał burmistrz.

Z ul. Powstańców Wielkopolskich ,,podmiejski” jechać będzie ulicami: Kaliską, Zamkową (pierwszy przystanek w pobliżu kościoła), dalej obok Urzędu na osiedle Zamkowe, pętla przy Intermarche, plac Borek, ul. Kościuszki (w pobliżu cmentarza), Sportowa, Łąkowa (obok Targowiska), Przemysłowa, dalej w kierunku Olszyny (przystanek przy basenie), Olszyna (przystanek przy sali), ul. Hurtowa, Grunwaldzka, Piastowska, Sienkiewicza (przystanek obok byłego dworca PKS). O godz. 11.00 autobus ruszy w kierunku odwrotnym, o 12.30 wykona kolejny kurs.

Jedna pętla to ok. 17 kilometrów, które będzie można pokonać w czasie 45-50 minut. Jakub Kieliszek dodał, że jeżeli ta inicjatywa spotka się z pozytywnym odbiorem – w przyszłości będzie można rozważyć uruchomienie kolejnych linii czy choćby zwiększenia częstotliwości kursów.

Koszt przedsięwzięcia to dla samorządu – jak zapewniał Jakub Kieliszek – niecałe 2.000 zł brutto na miesiąc. – Tak naprawdę przy znikomych kosztach dla Miasta i Gminy Ostrzeszów jesteśmy w stanie zapewnić coś dodatkowego dla mieszkańców – mówił burmistrz. – Gdyby nie ta organizacja pracy tej firmy, to pewnie te koszty byłyby o wiele większe, więc i też wątpliwości co do uruchomienia byłyby większe.Jeden komentarz z OSTRZESZÓW: Rusza bezpłatna komunikacja miejska

  1. To teraz jadąc z Rynku na ul.Grunwaldzką będę zwiedzał miasto i gminę Ostrzeszów i po 45 min będę w domku ;P Niezłe jajca 45 min a na nogach opykam w 15 minut – rachunek 30 minut w plecy. Brawo burmistrzu razem z sołtysem Kokotem na czele. Proponuję zrobić w Olszynie przystanek koło domu sołtysa :P;P ” Brawo WY”

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest