OSTRZESZÓW/SIEDLIKÓW: Z pomocą pospieszył śmigłowiec LPR

Dwukrotnie – z pomocą ludziom chorym – lądował w miniony wtorek na terenie powiatu ostrzeszowskiego śmigłowiec Lotniczego Pogotowia Ratunkowego.

 

16 lutego około godz. 8.25 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie wpłynęła prośba związana z zabezpieczeniem miejsca lądowania na terenie Ostrzeszowa śmigłowca LPR. – Na miejsce zdarzenia zadysponowano dwa zastępy JRG Ostrzeszów – mówi mł. ogn. Tomasz Szmaj z KP PSP. – Po dojeździe na miejsce ustalono, że chory mężczyzna w średnim wieku ma atak epilepsji i znajduje się w budynku komendy policji. W momencie przybycia naszych jednostek, na miejscu nie było jeszcze zespołu ratownictwa medycznego.

Działania straży polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania oraz wyznaczeniu na placu przy komendzie lądowiska dla śmigłowca. – Do czasu przybycia załogi LPR, ratownicy udzielili znajdującemu się w pomieszczeniu komendy poszkodowanemu kwalifikowanej pierwszej pomocy – dodaje Szmaj.Ostatecznie mężczyznę przewiozła do szpitala karetka pogotowia ratunkowego.

 

Godzinę później ostrzeszowscy strażacy zostali wezwani do zabezpieczenia miejsca lądowania śmigłowca LPR w Siedlikowie, gdzie na pomoc ratowników czekała chora starsza kobieta.

Śmigłowiec wylądował, zanim na miejsce dotarły zastępy JRG. Działania strażaków polegały na zabezpieczeniu miejsca zdarzenia do czasu odlotu śmigłowca.

fot. PSP OstrzeszówZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest