Ostrzeszów: Sytuacja jest bardzo trudna

Jako bardzo trudną, ale nie katastrofalną ocenił aktualną sytuację miejscowego szpitala prezes Ostrzeszowskiego Centrum Zdrowia Marek Nowiński.
Mówiąc o tym, że sytuacja ostrzeszowskiego szpitala do łatwych nie należy prezes Nowiński poinformował, że ubiegły rok placówka zakończyła stratą, i że strata ta się powiększa. – Niestety perspektywy nie są najlepsze – nie ukrywał, dodał jednak, że na tle całego sytemu opieki zdrowotnej w Polsce ostrzeszowska lecznica i tak wygląda zupełnie nieźle, co jednak nie oznacza, że jest dobrze. – Za pierwszy kwartał bieżącego roku żaden szpital w Wielkopolsce nie miał dodatniego wyniku finansowego – poinformował. Przekonywał równocześnie, że taki o nie inny stan rzeczy wynika w dużej mierze z faktu takich a nie innych wycen procedur przez NFZ. Inny problem szpitala to nadwykonania. Ich wartość w tym roku przekroczyła już 1,3 mln zł i najpewniej większość tych środków nie zostanie przez NFZ zrefundowana. Nowiński tłumaczył, że o ile nie zmienii się system wyceny procedur, a takich sygnałów nie ma, zadłużenie szpitala będzie rosło.
Pocieszającym za to jest fakt, że tylko w ubiegłym roku w szpitalu udało się przeprowadzić inwestycje o łącznej wartości 2,6 mln zł, i że w tym roku wydano już na ten cel (leasing dwóch ambulansów z wyposażeniem) ponad milion zł. To nie wszystko, w planach jest jeszcze remont (na potrzeby Pogotowia Ratunkowego) budynku dawnej pralni, wdrażana jest także elektroniczna dokumentacja medyczna. REDZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest