OSTRZESZÓW: Uroczyste otwarcie Restauracji ,,Zacisze’’ (ZDJĘCIA)

Dzisiaj uroczyście otwarto wybudowaną w gruncie rzeczy od podstaw nową Restaurację ,,Zacisze’’ przy ul. Kąpielowej w Ostrzeszowie.

Nowe ,,Zacisze’’ rodziło się w bólach, a nawet hartowało w ogniu. O tym, że mająca już dawno lata świetności za sobą restauracja wymaga gruntownej modernizacji mówiło się tu niemal ,,od zawsze’’. Wreszcie stało się. W miniony piątek uroczyście oddano do użytku piękny, na wskroś nowoczesny i funkcjonalny obiekt, który staje się wizytówką Ostrzeszowa.

O barwnej historii tego obiektu mówił Włodzimierz Drogi, prezes spółki komunalnej Zakład Energetyki Cieplnej, która to była inwestorem tego zadania. Wspominał, że jeszcze w latach sześćdziesiątych ubiegłego wielu w miejscu tym, obok basenu odkrytego postawiono pawilon piwny. Z biegiem czasu powstała, jedna, druga… piąta przybudówka. Od lat osiemdziesiątych aż do roku 2010 wszyscy mówili, że coś z tym trzeba zrobić, zlecono nawet projekt, jednak zabrakło woli, aby go zrealizować.  – Aż w ubiegłym roku, decyzją Zgromadzenia Wspólników, pana burmistrza, decyzją członków rady Miejskiej podjęliśmy wyzwanie, żeby w końcu to ,,Zacisze’’ wybudować – mówił prezes Drogi. – Mamy piękny obiekt na miarę XXI wieku. Jest to uważam kolejna perełka w Ostrzeszowie, który podnosi standard tego miasta.

Drogi dowodził, że droga, jaką przeszło realizując tę inwestycję nie zawsze była usłana różami. – Przychodzi dzień 13 maja, godzina 13, na dachu tego obiektu wybucha nam pożar. W 10 minut płomienie na 2 metry – wspominał.  Na szczęście pożar w miarę szybko udało się ugasić. Spaleniu uległy jedynie 4 palety paneli i 20 m2 dachu.

Radości z zakończenia inwestycji nie krył burmistrz Patryk Jędrowiak, wskazując na zdjęcia obrazujące, jak ,,Zacisze’’ wyglądało rok temu. – Coś, co nam może się wydawać, że to są zdjęcia z lat 70-tych, 80-tych, to są tak naprawdę zdjęcia, które oddają stan sprzed roku. I można porównać, jaki duży krok zrobiliśmy, jaki postęp… – tłumaczył, przekonując równocześnie, jak ważny dla rozwoju OSiR jest ten obiekt. – Brakuje nam jeszcze jednego małego elementu, którym byłby hotel sportowy na miarę XXI wieku – nie ukrywał.

Jędrowiak zwracał uwagę na wykonane na terenie ośrodka murale, których autorem jest ostrzeszowski artysta Szymon Chwalisz, który jest też autorem nowego logo restauracji.

O walorach lokalu mówiła manager ,,Zacisza’’ Anna Konarska.  – Naszą salę można podzielić na trzy mniejsze, mamy bowiem system ścianek przesuwnych. Sala bankietowa nadal istnieje – zapewniała. – Stara ekipa została wzmocniona przez nową kadrę, a powstające tu potrawy w dużej mierze opierają się na lokalnych produktach. – Mamy nadzieję, że będzie pysznie – przekonywała.

– Oby wszystkie poranki były takie radosne, jak ten – życzyła wszystkim senator Ewa Matecka. (…) – Dzisiejszy dzień świadczy o znakomitej polityce prospołecznej Ostrzeszowa i o ogromnym potencjale mieszkańców. Bo inwestor z Ostrzeszowa, wykonawca z Ostrzeszowa, produkty będą dostarczane od lokalnych producentów.

Poseł Andrzej Grzyb wspominał, że przez kilkadziesiąt lat każdy Ostrzeszowski Cross kończył się właśnie w ,,Zaciszu’’, gdzie podawano pyszną golonkę. – Jestem pod wrażeniem, bo to jest obiekt, który zmienia widzenie tego Ośrodka Spotu i Rekreacji. Myślę, że dobrze rozpoczyna 2021 rok XXI wieku – dowodził.

A golonka? Cóż, pozostaje mieć nadzieję, że i dla niej znajdzie się nadal miejsce w nowym menu ,,Zacisza’’. Takie połącznie przeszłości z teraźniejszością. JURZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest