OSTRZESZÓW: Uroczysty finał przebudowy boiska sportowego przy I Liceum Ogólnokształcącym

13 kwietnia, w piątek, uroczyście oddano do użytku boisko wielofunkcyjne przy I Liceum Ogólnokształcącym w Ostrzeszowie. Dokładnie 40 lat temu otwarta została u nas sala gimnastyczna – przypomniał dyrektor szkoły Michał Błoch. – To znak, że co 40 lat robimy tutaj coś fajnego, gigantycznego, na skalę naszych czasów.

Dyrektor Błoch dziękował wszystkim, którzy przyczynili się do tego sukcesu, ze starostą Lechem Janickim na czele.

Koszt inwestycji to 746.580 zł. Powiatowi udało się pozyskać na ten cel dofinansowanie z Urzędu Marszałkowskiego (w ramach Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020) w kwocie 634 593,04 zł.

– Korzystajcie z tego boiska – zwrócił się do uczniów starosta Janicki. (…) Uważamy, że to są bardzo dobrze zainwestowane pieniądze.

Na terenie I LO na istniejącym boisku położono nawierzchnię poliuretanową, powstało ogrodzenie, zamontowano też stałe wyposażenie sportowe. Zastosowano też rozwiązania sprzyjające uprawianiu sportu przez osoby niepełnosprawne. Obiekt został oświetlony. Na wielofunkcyjnej arenie boiska o pow. 1320 m2 wydzielono: boisko do piłki ręcznej o wymiarach 20 x 40 m, boisko do piłki siatkowej o wymiarach 18 x 9 m oraz dwa boiska do koszykówki o wymiarach 15 x 28 m każde.

Uroczystego poświęcenia obiektu dokonał ks. proboszcz Paweł Maliński, symboliczne klucze do niego odebrał nauczyciel WF Marek Harabasz, a pierwszych rzutów do kosza (niestety niecelnych) dokonali Lech Janicki, ks. Paweł Maliński, radny powiatowy Jan Puchała i dyrektor Michał Błoch. JUR

WIĘCEJ: we wtorkowym wydaniu Twojego Pulsu TygodniaZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest