Ostrzeszów: Wysokie mandaty za spalanie śmieci

Już kilkanaście mandatów nałożyła Straż Miejska w Ostrzeszowie na właścicieli nieruchomości za palenie w piecach śmieciami.
Praktycznie codziennie do Straży Miejskiej w Ostrzeszowie wpływają sygnały o podejrzeniu spalania niewłaściwych paliw w piecach, które są sprawdzane. Mimo dużej częstotliwości działań ujawniane są ciągle nieprawidłowości związane ze spalaniem paliw stałych. Od początku sezonu grzewczego nałożono już kilkanaście mandatów sięgających nawet 500 zł. Dotyczy to nie tylko spalania śmieci, czy też innych materiałów zabronionych (np. płyt meblowych, paneli) ale także przepalonego oleju silnikowego. Należy zauważyć, że spalanie paneli, płyt czy też oleju silnikowego generuje bardzo charakterystyczny zapach oraz dym, który jest zauważalny dla otoczenia. Widoczna obok „domowa” instalacja służyła do spalania przepracowanego oleju silnikowego.
Straż Miejska przypomina, że każdy kto zakupi opał musi otrzymać fakturę oraz świadectwo jakości paliwa wydane przez sprzedającego opał, niezależnie od zakupionej ilości (praktycznie zakup jednego worka wymaga od sprzedawcy wystawienia świadectwa). Niestety przedsiębiorcy czasami zapominają o takiej konieczności, co może się wiązać z nałożeniem przez Państwową Inspekcję Handlową kary liczonej w dziesiątkach tysięcy złotych. UMGOJeden komentarz z Ostrzeszów: Wysokie mandaty za spalanie śmieci

Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest