OSTRZESZÓW: Zderzenie na skrzyżowaniu

W minioną niedzielą (16 stycznia) około godz. 18.30 na skrzyżowaniu ulic Kościuszki i Jana Pawła II w Ostrzeszowie zderzyły się dwa samochody osobowe.

Na miejsce zdarzenia skierowano dwa zastępy straży pożarnej z JRG z Ostrzeszowa. – Przybyłe na miejsce zdarzenia jednostki ochrony przeciwpożarowej zastały samochody osobowe po zderzeniu. Jeden z samochodów znajdował się w rowie, drugi na jezdni – mówi mł. ogn. Tomasz Szmaj, zastępca rzecznika prasowego KP PSP w Ostrzeszowie.

Działania straży polegały na zabezpieczaniu miejsca zdarzenia i przeprowadzeniu rozpoznania. – Następnie udzielono kwalifikowanej pierwszej pomocy medycznej osobom poszkodowanym – mówi rzecznik

– Na miejscu funkcjonariusze ustalili, że sprawcą zdarzenia jest 22-letni mieszkaniec powiatu słupeckiego, który kierując renault, wyjeżdżając w lewo z drogi podporządkowanej nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu jadącej drogą główną hondą 25-letniej mieszkance powiatu ostrzeszowskiego – mówi st. sierż. Anna Piechocka, zastępca rzecznika prasowego KPP w Ostrzeszowie.

W wyniku zderzenia pasażerka renault została zabrana przez Zespół Ratownictwa Medycznego na badania do szpitala.

Powstałe straty wstępnie oszacowano na ok 12 tys. zł.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest