OSTRZESZÓW: Złamał sądowy zakaz – został tymczasowo aresztowany

50-letni mężczyzna, który nie stosował się do wydanego przez sąd zakazu kontaktowania się i zbliżania do pokrzywdzonej został tymczasowo aresztowany.

16 kwietnia mieszkanka Ostrzeszowa zgłosiła na policję fakt nękania jej przez znanego osobiście mężczyznę, który jednocześnie nie stosuje się do orzeczonego przez sąd w ubiegłym roku wyroku w postaci zakazu zbliżania się kontaktowania z pokrzywdzoną.

– Z uwagi na to, że zachowanie 50-latka miało miejsce kilkukrotnie w niewielkich odstępach czasu oraz wypełniło znamiona gróźb karalnych oraz uporczywego nękania, podjęte przez funkcjonariuszy działania pozwoliły na zatrzymanie mężczyzny w dniu 18 kwietnia br. w jego miejscu zamieszkania. Agresor został umieszczony w policyjnym areszcie do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie – mówi st. asp. Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy KPP w Ostrzeszowie.

Na posiedzeniu, które odbyło się 21 kwietnia, Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie zastosował wobec mężczyzny środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest