Niecodzienna inicjatywa ostrzeszowskich dzielnicowych

W związku z utrzymującymi się niskimi temperaturami, dzielnicowi z ostrzeszowskiego rewiru wspólnie z pracownikami Miejsko-Gminnego Ośrodka Pomocy Społecznej w Ostrzeszowie odwiedzili osoby mieszkające samotnie i nieporadne życiowo.

W ramach działań odwiedzono osoby zamieszkujące na terenie miasta i gminy Ostrzeszów, z którymi przeprowadzono rozmowy na temat ich sytuacji bytowej oraz bieżących potrzeb spowodowanych pogorszeniem się warunków atmosferycznych.

Na szczególną uwagę zasługuje niecodzienna inicjatywa dzielnicowych, którzy wykazując się troską o mieszkańców swojej dzielnicy oraz posiadając wiedzę w zakresie ich sytuacji bytowej, z własnych środków finansowych zakupili w jednym z zakładów gastronomicznych działających na terenie gm. Ostrzeszów, 10 litrów zupy, którą częstowali odwiedzane osoby.

W okresie zimowym, a szczególnie w czasie ujemnych temperatur, zarówno dzielnicowi jak i funkcjonariusze pełniący służbę patrolową, systematycznie kontrolują miejsca ogólnodostępne, pustostany oraz altany ogrodowe, pod kątem ujawniania osób szukających tam schronienia, niejednokrotnie narażających się w ten sposób na wychłodzenie organizmu, które może prowadzić nawet do śmierci.

Policja apeluje, nie bądźmy obojętni i zwracajmy uwagę na osoby samotne czy nieporadne życiowo zamieszkujące w naszym sąsiedztwie, a także na osoby przebywające długi czas na dworze, w tym osoby nietrzeźwe. W przypadku posiadania informacji o miejscu przebywania osoby prosimy o niezwłoczny kontakt z policją pod numerem 997. KPP

Fot. KPP OstrzeszówZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest