Strażacy uratowali człowieka, który targnął się na swoje życie

W poniedziałkowe popołudnie, kilka minut przed 17, do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego w Ostrzeszowie wpłynęła prośba od Dyżurnego Policji w Ostrzeszowie dotycząca pomocy w otwarciu mieszkania, w którym miało dojść do próby samobójczej.

– Gdy nasi strażacy zjawili się pod wskazanym adresem, po szybkiej ocenie sytuacji stwierdzili, że zza drzwi dochodzą odgłosy charczenia – mówi asp. Patryk Moś, oficer prasowy PSP w Ostrzeszowie. Bez zbędnej zwłoki wyważyliśmy drzwi i przystąpiliśmy do udzielania pierwszej pomocy mężczyźnie, który już targnął się na swoje życie.

Po kilku minutach na miejscu zdarzenia zjawiło się również pogotowie ratunkowe. Kolejnym etapem tego zdarzenia było zabezpieczenie lądowania Lotniczego Pogotowia Ratunkowego i przekazanie poszkodowanego załodze LPR przez Zespół Ratownictwa Medycznego.

Mimo tego, że zdarzenie to należy niewątpliwie do tych traumatycznych, to jest doskonałym przykładem sprawnego współdziałania służb mających chronić ludzkie życie – dodaje rzecznik.

 Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest