Trzymiesięczy areszt dla gruzińskich włamywaczy

Środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania zastosował Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie wobec dwóch obywateli Gruzji, którzy 3 września w nocy dokonali włamania do jednego ze sklepów oraz usiłowali włamać się do dwóch innych.

3 września około godziny 1.45 funkcjonariusze z Ogniwa Patrolowo-Interwencyjnego KPP w Ostrzeszowie sierż. sztab. Robert Zarzecki oraz sierż. sztab. Tomasz Augustyniak, podczas patrolu w rejonie ostrzeszowskiego rynku zauważyli dwóch mężczyzn, którzy znajdowali się przy drzwiach jednego ze sklepów na ul. Siennej. Na widok zbliżających się policjantów zaczęli oni uciekać.

– Po krótkim pościgu funkcjonariusze ujęli mężczyzn, którymi okazali się 28- i 31-letni obywatele Gruzji – mówi asp. Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy KPP w Ostrzeszowie. –  Mężczyźni próbowali odjechać volkswagenem, który pozostawili na ul. Strumykowej. Po założeniu kajdanek celem udaremnienia ucieczki, policjanci ponownie udali się w rejon sklepu, spod którego uciekali mężczyźni, gdzie ujawnili uszkodzone ościeżnice oraz drzwi wejściowe.

Po rozpytaniu zatrzymanych osób, jaki jest cel ich pobytu w Ostrzeszowie, jeden z nich oświadczył, że jest kierowcą firmy „UBER” i przywiózł do Ostrzeszowa klienta, natomiast drugi, owy klient, utrzymywał, że nie rozumie języka polskiego. We wnętrzu pojazdu, którym próbowali odjechać ujawniono trzy śrubokręty znacznych rozmiarów oraz rękawiczki jednorazowe.

Zatrzymane osoby przewieziono do ostrzeszowskiej komendy i osadzono w Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych do dyspozycji Prokuratora Rejonowego.

Jak ustalono, sklep przy drzwiach którego zauważono mężczyzn nie był ich jedynym obiektem, do którego próbowali włamać tej nocy. Na podstawie zgłoszeń uzyskanych przez właścicieli innych sklepów obywatelom Gruzji przedstawiono zarzut włamania do jednego z nich oraz usiłowania włamania do dwóch innych obiektów.

Na wniosek prokuratora dnia 4 września 2021 roku Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie zastosował wobec mężczyzn środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztu.

 

 Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest