W Zespole Szkół Nr 2 ewakuowano 200 osób

200 uczniów Zespołu Szkół Nr 2 w Ostrzeszowie zostało ewakuowanych chwilę po tym, jak w jednym z budynków szkoły pojawiło się silne zadymienie. Okazało się, że w pomieszczeniu sklepiku szkolnego wybuchł pożar.

Dzisiaj około godz. 10.30 do stanowiska kierowania PSP wpłynęło zgłoszenie dotyczące silnego zadymienia w jednym z budynków należących do Zespołu Szkół znajdującego się przy ulicy Krańcowej w Ostrzeszowie.

– Na miejsce zadysponowaliśmy 4 zastępy – mówi mł. Asp. Patryk Moś, oficer prasowy PSP w Ostrzeszowie. – W chwili naszego przybycia wszyscy uczniowie (około 200 osób) znajdujący się w budynku zostali już ewakuowani. Jak ustalono przyczyną zadymienia był pożar, który wybuchł w pomieszczeniu sklepiku szkolnego, najprawdopodobniej na skutek zapalenia się oleju kuchennego we frytkownicy.

Z uwagi na niewielkie rozmiary pożaru, który nie zdążył się on w pełni rozwinąć do momentu przybycia straży, oraz ze względu na to by ograniczyć straty do ugaszenia ognia wykorzystano gaśnice proszkowe.

– Działania strażaków na miejscu nadal trwają, a polegają one na pełnym oddymieniu wszystkich
pomieszczeń, tak by uczniowie jak najszybciej bezpiecznie mogli wrócić do budynku – dodaje asp. Moś.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest