Zignorował nadawany sygnał barwy czerwonej na przejeździe kolejowym

Policjanci ukarali mandatami sprawcę, który nie zastosował się do nadawanego sygnału świetlnego w kolorze czerwonym na przejeździe kolejowym w Niedźwiedziu.

– 6 lutego w godzinach popołudniowych (po godz. 17) dyżurny ostrzeszowskiej komendy otrzymał zgłoszenie o niezastosowaniu się przez kierującego oplem insignią do nadawanego sygnału barwy czerwonej na przejeździe kolejowym w Niedźwiedziu i uszkodzeniu pół zapory – mówi asp. Magdalena Hańdziuk z KPP w Ostrzeszowie. – Zgłaszający dodał, że w tym czasie nadjeżdżał pociąg, który nadawał sygnał dźwiękowy, natomiast sprawca oddalił się z miejsca zdarzenia.

O powyższym powiadomiono pracownika PKP w Ostrzeszowie, który poinformował, że o godz. 17 urządzenia kontrolne odnotowały awarię barier, wobec czego na wskazanym odcinku ograniczono prędkość jazdy pociągów.

Policjanci na podstawie przekazanych informacji ustalili, że sprawcą wykroczenia oraz uszkodzenia zapory jest 34-letni mieszkaniec Szklarki Myślniewskiej, na którego nałożono dwa mandaty karne na kwotę 300 złotych każdy.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest