Ostrzeszowska grupa SPEED w akcji

W miniony poniedziałek policjanci z ostrzeszowskiej grupy SPEED zatrzymali czterem kierowcom uprawnienia do kierowania. Niechlubny rekordzista w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 136 km/h.

28 października na drogi powiatu ostrzeszowskiego wyjechała wyspecjalizowana grupa SPEED, są to policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego, którzy ujawniają i zatrzymują piratów drogowych. W ciągu jednego dnia zatrzymali czterech kierujących, którzy w obszarze zabudowanym przekroczyli dopuszczalną prędkość. Wszyscy sprawcy stracili uprawnienia do kierowania oraz zostali ukarani grzywną.

– Przypominamy, że nadmierna prędkość, to w dalszym ciągu przyczyna kolizji oraz wypadków drogowych, także wypadków ze skutkiem śmiertelnym – mówi kom. Ewa Jakubowska, oficer prasowy KPP w Ostrzeszowie. – Apelujemy do wszystkich kierowców o dostosowanie odpowiedniej prędkości do panujących warunków na drodze oraz do panujących warunków atmosferycznych. Dojedźmy do celu bezpiecznie, niech rozsądek i wyobraźnia będą naszym doradcą w czasie każdej podróży.

PRZYTOCZNICA

Po godzinie 15 w Przytocznicy policjanci zatrzymali mercedesa, którym kierował mieszkaniec gminy Doruchów, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 114 km/h. Ponadto okazało się, że mężczyzna prowadził pojazd w stanie po użyciu alkoholu.

W tej samej miejscowości, kilka minut później policjanci zatrzymali pojazd renault megane, którym kierował mieszkaniec gminy Ostrzeszów. Mężczyzna w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 59 km/h.

MĄCZNIKI

Po godzinie 16.30 w Mącznikach policjanci zatrzymali hyundaia, którym kierował mieszkaniec województwa dolnośląskiego. Mężczyzna w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 136 km/h.

KRASZEWICE

Tuż przed godziną 18 w Kraszewicach policjanci zatrzymali citroena, którym kierował mieszkaniec powiatu kaliskiego. Mężczyzna w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 125 km/h.

 

 Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest