Ozonator dla ostrzeszowskich strażaków

Komenda Powiatowa Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie w ostatnim czasie pozyskała od jednej z firm z terenu powiatu ostrzeszowskiego, a konkretnie od „ECS PARUSZYŃSKI” nowoczesne urządzenie jakim jest ozonator.

Ozonator generuje ozon i rozprasza go w powietrzu w celu jego oczyszczenia i dezynfekcji. Ozonowanie jest metodą, która skutecznie zmniejsza ryzyko zarażenia wirusami oraz całkowicie usuwa zarazki oraz bakterie w trudno dostępnych i często pomijanych w dezynfekcji miejscach, co zapobiega to dalszym zakażeniom i infekcjom.
– Urządzenie będzie wykorzystywane do oczyszczania i dezynfekcji wnętrz pojazdów pożarniczych, które dysponowane będą do zdarzeń z udziałem osób podejrzanych zarażeniem koronawirusem – mówi st. sekc. Radosław Gatkowski, rzecznik prasowy KP PSP w Ostrzeszowie.
1 kwietnia, kiedy to w Jednostce Ratowniczo Gaśniczej nr.1 w Kaliszu potwierdzono przypadek zakażenia koronawirusem u jednego z funkcjonariuszy, jednostki z ościennych powiatów zostały zadysponowane wraz z ozonatorami do działań w celu zdezynfekowania pomieszczeń na terenie KP PSP w Kaliszu.
Zapewne urządzenie, które zostało pozyskane od firmy „ECS PARUSZYŃSKI” przyczyni się do zwiększenia bezpieczeństwa na terenie powiatu ostrzeszowskiego w tym trudnym dla wszystkich czasie.

 Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest