Palaty: Pożar budynku mieszkalnego

29 czerwca o godzinie 15.50 do Stanowiska Kierowania Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrzeszowie wpłynęło zgłoszenie o pożarze budynku mieszkalnego na ul. Brzozowej w Palatach. Po dojeździe na miejsce zdarzenia okazało się, że pali się jedno z pomieszczeń na piętrze budynku oraz panuje duże zadymienie.

– Po zabezpieczeniu miejsca zdarzenia i przeprowadzonym rozpoznaniu, ratownicy zabezpieczeni w sprzęt ochrony układu oddechowego zlokalizowali pomieszczenie objęte pożarem i podali jeden prąd gaśniczy wody na palące się materiały w pomieszczeniu, co przyczyniło się do lokalizacji pożaru a następnie przy pomocy wentylatora osiowego oddymiono klatkę schodową oraz piętro – mówi mł. ogn. Radosław Gatkowski, oficer prasowy KP PSP w Ostrzeszowie.

Po ugaszeniu pożaru strażacy, przystąpili do usuwania spalonych elementów. W trakcie działań gaśniczych jeden z domowników zaczął uskarżać się na ból kończyn górnych po kontakcie z elementami, które ratował przed przybyciem jednostek ochrony przeciwpożarowych. Ratownicy z Ochotniczej Straży Pożarnej w Grabowie nad Prosną udzielili kwalifikowanej pierwszej pomocy poszkodowanemu, jednak obrażenia nie były na tyle poważne i domownik odmówił wezwania Zespołu Ratownictwa Medycznego na miejsce zdarzenia.

Podczas pożaru spaleniu uległo sprzęt RTV, ocieplenie poddasza, tynk na ścianach w pokoju oraz w korytarzu, instalacja elektryczna. Straty jakie powstały w wyniku tego pożaru oszacowano na 35 tysięcy złotych. W działaniach udział brało 5 zastępów straży pożarnej w sile 15 strażaków. REDZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest