Państwo musi być z obywatelami – mówił w Ostrzeszowie premier Mateusz Morawiecki

Byłem przed chwilą na mogile powstańców wielkopolskich na ostrzeszowskim cmentarzu. Tam mówiono mi o tym, że rozrzuconych jest tutaj ponad 100 mogił powstańczych. To świadczy o tym, jak bardzo patriotyczny był zawsze Ostrzeszów, jak żyliście państwo Polską, swoją w wielką Ojczyzną i małą Ojczyzną. Dziękuję wam za to – mówił podczas dzisiejszej wizyty w Ostrzeszowie Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki.

Premier Mateusz Morawiecki, na którego czekały prawdziwe tłumy, przyjechał do Ostrzeszowa, aby wziąć udział w Pikniku Rodzinnym. Powitali go burmistrz Patryk Jędrowiak, wiceprzewodnicząca Rady Powiatu Katarzyna Sójka, a chlebem i solą – zespół ,,Zaprośnianki” z Kraszewic. Nie zabrakło oczywiście wojewody wielkopolskiego Zbigniewa Hoffmanna oraz parlamentarzystów.

W swoim wystąpieniu premier Mateusz Morawiecki mówił o minionym 25-leciu, wspominając m.in. lata, kiedy w takich miejscowościach jak Ostrzeszów, kiedy padł jeden zakład – bezrobocie nagle sięgało 20, a nawet 40 procent. – Dlatego państwo nie może zostawiać takich ludzi, takich miast, takich miejscowości samych sobie. Państwo musi wyciągać pomocną dłoń – dowodził. – I to jest podstawowa zasada naszego rządzenia. Państwo musi być z obywatelami – przekonywał.

Prezes Rady Ministrów podkreślał piękne tradycje, jakimi poszczycić się może ziemia ostrzeszowska. – Ponad 100 lat temu wybuchło Powstanie Wielkopolskie. Ludzie potrafili wziąć los we własne ręce w tym dramatycznym czasie i wywalczyć wolność, wywalczyć niepodległość dla Polski – mówił premier. – Byłem tutaj przed chwilą na na mogile powstańców wielkopolskich na ostrzeszowskim cmentarzu. Tam mówiono mi o tym, że rozrzuconych jest tutaj ponad 100 mogił powstańczych. To świadczy o tym, jak bardzo patriotyczny zawsze był Ostrzeszów, jak żyliście państwo Polską, swoją wielką Ojczyzną i małą Ojczyzną. Dziękuję wam za to. Dziękuje wam za to, że pamiętacie – i wy, i wasi przodkowie – o Polsce, o tradycjach, bo bez tego nie bylibyśmy dzisiaj tu, gdzie jesteśmy.

Premier w towarzystwie poseł do Parlamentu Europejskiego Andżeliki Możdżanowskiej wręczył Kołom Gospodyń Wiejskich oraz jednostkom Ochotniczych Straży Pożarnych z regionu okolicznościowe statuetki, dziękując im za zaangażowanie społeczne i kultywowanie tradycji. Złożył też kwiaty, m.in. na mogiłach powstańców wielkopolskich, na cmentarzach w Ostrzeszowie i Kępnie.

WIĘCEJ: we wtorkowym  wydaniu Pulsu TygodniaZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest