Patryk Jędrowiak kandydatem na burmistrza Ostrzeszowa

– Tak, zdecydowałem się ubiegać o funkcję burmistrza Miasta i Gminy Ostrzeszów – oświadczył wczoraj, podczas spotkania nowo powstałego ruchu społecznego ,,Bezpartyjni”, radny Rady Miejskiej Patryk Jędrowiak.

Trzonem ,,Bezpartyjnych” obok klubu radnych jest Forum Rozwoju Ziemi Ostrzeszowskiej.

– Razem z całym Forum przyłączamy się do grupy, która będzie chciała odmienić tę gminę i powiat – oświadczył przewodniczący FRZO Marcin Gagatek.

O tym, że 27-letni Patryk Jędrowiak nie jest wcale ,,za młody” i ,,niedoświadczony” przekonywał podczas spotkania Jerzy Kulak, który 8 lat temu, mając 28 lat został burmistrzem Gostynia. Kulak dzielił się swoimi doświadczeniami, mówił o sukcesach, namawiał również swojego ostrzeszowskiego kolegę, aby – o ile zostanie wybrany – kontynuował to, co obecnie dzieje się w gminie. – Nie wprowadzaj rewolucji, rewolucje najczęściej w samorządach się nie udają. Wyeliminuj to, co jest negatywne, ale nie rób rewolucji – przekonywał.

Burmistrz Gostynia odniósł się też do młodego wieku kandydata ,,Bezpartyjnych”. – To jest człowiek młody, ale nie za młody, to jest człowiek ambitny i już doświadczony, to jest człowiek odważny, który chce pracować – scharakteryzował Jędrowiaka, starając się w ten sposób zadać kłam opiniom, z jakimi spotkał się i on 8 lat temu, a z którymi przyjdzie się też teraz zmierzyć 27-letniemu kandydatowi na burmistrza Ostrzeszowa, że ,,za młody, niedoświadczony, niech najpierw trochę popracuje”.

– Tak, zdecydowałem się ubiegać o funkcję burmistrza Miasta i Gminy Ostrzeszów – oświadczył Patryk Jędrowiak, który podkreślał, że dla niego Ostrzeszów to przede wszystkim ludzie, a nie ulice i bloki.

– Dziś stajemy przed pytaniem, czy Ostrzeszów przyszłości to jest miasto, do którego ludzie będą chcieli, tak jak kiedyś moi rodzice przyjeżdżać, czy raczej Ostrzeszów przyszłości to jest miasto, z którego nawet ci najzdolniejsi będą patrzyli, żeby wyjechać – przekonywał.

Mówiąc, że nie zamierza w tej chwili przedstawiać swojego programu, zwrócił jednak uwagę m.in. na konieczność: objęcia opieką żłobkową większej liczby dzieci, budowy poprawiających bezpieczeństwo ciągów pieszo-rowerowych czy wprowadzenia Budżetu Obywatelskiego.

Przypomnijmy, że wolę ubiegania się o stanowisko burmistrza wyrazili już także obecny burmistrz Mariusz Witek i dyrektor ostrzeszowskiego oddziału ARiMR Andrzej Manikowski. JUR

Kandydatami ,,Bezpartyjnych” do Rady Powiatu będą:

Jerzy Mucha (Czajków), Zenon Cegła (aktualny burmistrz Grabowa), Jacek Ibron (były burmistrz Mikstatu), Wioletta Kozłowska (Mikstat), Radosław Maciej (Kobyla Góra), Zbigniew Kamzol (Jesiona), Dariusz Świtoń (Rogaszyce)

Kazimierz Obsadny (Ostrzeszów), Marcin Garsztka (Ostrzeszów), Walenty Okoń (Doruchów), Marcin Ambroziak (Ostrzeszów), Krystyna Sikora (Ostrzeszów)

W gronie kandydatów do Rady Miejskiej znaleźli się:

Właściciel piekarni w Potaśni Michał Wrzesiński, sołtys Olszyny Marcin Kokot, sołtys Pustkowia Południa Marcin Gagatek, nauczycielka szkoły w Siedlikowie Barbara Szmaj-Szłapik, Zbigniew Nycz z Rogaszyc, pracująca w przedszkolu w Rogaszycach Wiesława Wysota, przedsiębiorca z Niedźwiedzia Jan Tomczak, Elżbieta Karwacka ze Szklarki Przygodzickiej, Danuta Misiak z Rogaszyc oraz Tomasz Kawaler.

Nauczycielka I LO Kamila Maj, nauczyciela SP Nr 1 w Ostrzeszowie Beata Calińska, właściciel firmy ,,Prima” Aleksander Józefiak, prezes OSP Ostrzeszów Mariusz Stempniewicz, nauczyciel wf Piotr Wieja, Grzegorz Dybalski, Anna Bajka i przedsiębiorca Tomasz Pach.

Patryk Jędrowiak, przedsiębiorca Marcin Świtoń, przewodnicząca Dzielnicy nr 3 Krystyna Rajska, Tadeusz Lubawy, właścicielka salonu kosmetycznego Joanna Adamczak, handlowiec Katarzyna Puchała, trener piłkarski Jacek Skórski, logistyk Anna Smug i Małgorzata Dorobek.

WIĘCEJ: w poniedziałkowym wydaniu Pulsu TygodniaZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest