Piachu na piachu nie zagrali

II Otwarte Mistrzostwa Ostrzeszowa w Siatkówce Plażowej przechodzą do historii. Tym razem stawką był Puchar Burmistrza Miasta i Gminy Ostrzeszów, a skalp ten zdobyła para Bandrowski/Szymczak z Kalisza. Tuż za nimi uplasowali się ostrzeszowianin Piotr Staszewski grający w duecie z Krzysztofem Gałuszką.

Podobnie jak w ostatnim tygodniu lipca tak i teraz Ostrzeszów ogarnęła piaszczysta rywalizacja, a zawody otworzył nie kto inny jak włodarz miasta Patryk Jędrowiak. – Drugi turniej, drugi burmistrz. Mamy nadzieję, że przy trzecim burmistrz zostanie ten sam, bo to jednak tylko rok. Szanowni państwo, no niech wygra najlepsza drużyna, wszystkiego dobrego – powiedział, mobilizując jednocześnie uczestników do zdrowej rywalizacji.

Zagrano podobnym systemem, jeden set do dwudziestu jeden oczek, by dla najlepszej ósemki zmienić formułę do dwóch wygranych partii.

– Tym razem czternaście par, nie ma kompletu, planowaliśmy, żeby było szesnaście jak w lipcowym, ale zawodnicy dopisali, pogoda dopisała, także wszystko się udało – powiedział Łukasz Styrczewski, współorganizator zawodów. – Szkoda tylko, że damskie rozgrywki nie wyszły, liczyliśmy, że będzie większe zainteresowanie turniejem pań, ale wyszło jak wyszło, było bardzo mało chętnych i musieliśmy zrezygnować.

Organizatorzy szybko chcą wyciągnąć wnioski i już mają alternatywę jak zostać przy dwudniowej rywalizacji.

– Planujemy już przyszły rok, zamiast turnieju damskiego wdrożymy miksty, jak widać dziewczyn w okolicy mało do gry, facetów więcej, także myślę, że uda to połączyć się w pary i zagramy mieszane rozgrywki – oznajmił Styrczewski.

Niedzielne rozgrywki padły łupem pary Bandrowski/Szymczak z Kalisza, którzy w wielkim finale okazali się lepsi od Piotr Staszewskiego i Krzysztofa Gałuszki reprezentujących kolejno Ostrzeszów i Wrocław. Na najniższym stopniu na podium uplasowała się para Kułak/Balcer, panowie w meczu o brąz okazali się lepsi od duetu Rębowicki/Wyrwich.

Sebastian GołdynZostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest