Pijany i pod wpływem narkotyków wjechał w bramę

W Zmyślonej Parzynowskiej pijany kierowca uderzył w bramę posesji. Poszedł do właściciela, przyznał się. W miejscu jego zamieszkania policjanci znaleźli narkotyki.

11 maja około godz. 21 do dyżurnego KPP w Ostrzeszowie wpłynęło zgłoszenie o zdarzeniu drogowym, do jakiego doszło w Zmyślonej Parzynowskiej. Patrol policji, który udał się na miejsce zdarzenia ustalił, że kierujący samochodem osobowym 24-letni mieszkaniec gm. Dziadowa Kłoda wjechał w bramę jednej z posesji. Był pijany, w wydychanym powietrzu miał 1,5 promila alkoholu. Co ciekawe – mężczyzna sam przyszedł do właściciela, by się przyznać.

Policjanci znaleźli przy 24-latku woreczek z substancją psychoaktywną – amfetaminą – mówi sierż. sztab. Adam Juszczak, rzecznik prasowy KPP w Ostrzeszowie. – Funkcjonariusze zdecydowali, że należy użyć narkotestera. Słusznie, bo wynik badania wskazał obecność amfetaminy i marihuany.  Mężczyzna został zatrzymany, zatrzymano mu również prawo jazdy. Pobrano mu krew do dokładnych badań laboratoryjnych. 24-latek usłyszał już zarzut za kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości i pod wpływem środka odurzającego.

To jednak nie koniec tej historii. Podczas rozmowy z zatrzymanym funkcjonariusz wydziału kryminalnego ustalił, że 24-latek ma więcej narkotyków w domu. Policjanci w jego miejscu zamieszkania znaleźli ponad 100 gramów narkotyków – 99,79 gramów amfetaminy oraz 0,92 grama konopi indyjskich.

Za posiadanie znacznej ilości narkotyków grozi mu do 10 lat pozbawienia wolności.

 Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest