Pijany kierowca i ,,anonimowy’’ pasażer

W minioną środę dzielnicowa z Komisariatu Policji w Grabowa nad Prosną podjęła czynności służbowe wobec kierującego pojazdem, który okazał się nietrzeźwy, a towarzyszący mu pasażer odmówił podania danych osobowych.

9 czerwca o godz. 17.40 na ul. Wierzbowej w Palatach funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Grabowie nad Prosną zatrzymali do kontroli toyotę.

– W związku z wyczuwalną podczas kontroli wonią alkoholu od kierującego 48-letniego mieszkańca gm. Kraszewice, poddano go kontroli trzeźwości z wynikiem 1,23 mg/l alkoholu w wydychanym powietrzu, co daje prawie 2,5 promila – mówi asp. Magdalena Hańdziuk, rzecznik prasowy KPP w Ostrzeszowie. – Policjanci podjęli również czynność legitymowania wobec znajdującego się w pojeździe pasażera, który odmówił podania swoich danych osobowych.

Za popełnienie wykroczenia przeciwko 30-letniemu mieszkańcowi gm. Grabów nad Prosną skierowany zostanie wniosek o ukaranie do sądu, natomiast kierującemu pojazdem za popełnienie przestępstwa grozi odpowiedzialność karna.

 Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest