Podczas gaszenia pożaru poparzeniu uległ właściciel domu

W nocy z 24 na 25 października wybuchł pożar jednego z domów przy ul. Gruszowej w Ostrzeszowie. Poparzeniu uległ właściciel mieszkania. Straty sięgają 200 tys. zł.

Ogień zauważono około godz. 3.25. Dyżurny Stanowiska Kierowania zadysponował do zdarzenia 5 zastępów: 2 z OSP Ostrzeszów oraz 3 z JRG Ostrzeszów oraz dowódcę ostrzeszowskiej JRG.

– W chwili naszego przybycia na miejsce pożarem objęty był zadaszony taras budynku oraz częściowo jego dach – mówi asp. Patryk Moś, oficer prasowy PSP w Ostrzeszowie. – Mieszkańcy znajdowali się poza budynkiem. Niestety przy próbie gaszenia pożaru właściciel uległ poparzeniu ręki oraz głowy. Strażacy udzieli mu pomocy w postaci założenia opatrunków hydrożelowych, po przybyciu pogotowia został on przekazany pod opiekę lekarza.

W międzyczasie trwały działania gaśnicze polegające na podaniu trzech prądów wody na palący się obiekt. – Toksyczny dym dostał się także do wnętrza domu, dlatego i tam szukaliśmy zarzewi ognia a pomieszczenia sprawdziliśmy miernikiem wielogazowym pod kątem obecności w nich gazów niebezpiecznych – dodaje asp. Moś.

W trzygodzinnej akcji brało udział 18 strażaków a straty powstałe na skutek pożaru oszacowano na 200 tysięcy złotych.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest