PODZIEL SIĘ DOBREM – II Powiatowy Kiermasz Charytatywny  

II Powiatowy Kiermasz Charytatywny  pod hasłem „Podziel się dobrem” odbędzie się 26 marca na terenie powiatu ostrzeszowskiego. Kiermasz jest organizowany przez Grupę Dobroczynną Anieli w Bieli. Akcja ma na celu pomoc niepełnosprawnym i nieuleczalnie chorym dzieciom mieszkającym na terenie powiatu ostrzeszowskiego, wymagającym zakupu leków, kosztownej rehabilitacji czy też zabiegów medycznych.

 Jesienna edycja kiermaszu zakończyła się wspaniałym wynikiem. Wspólnymi siłami – dzięki darczyńcom – udało się zebrać 49 615, 48 zł. Darowizny zostały przekazane na rzecz  ośmiorga dzieci z naszego powiatu – podopiecznych Fundacji Dzieciom Pomagaj z Wolicy.

Przygotowania do wiosennej edycji kiermaszu idą pełną parą. Każda gmina ma swoich koordynatorów, do których mogą się zgłaszać osoby chętne do upieczenia ciasta. Zgłoszenia przyjmowane są do 23 marca u następujących osób: Grabów nad Prosną (Justyna Ptak), Kraszewice (Ewa Nowicka), Czajków (Bożena Wysota), Doruchów (Agnieszka Kuchta-Budzik), Ostrzeszów (Aleksandra Misiewicz oraz Aneta Pawlarczyk-Świtoń), Mikstat (Wioleta Kozłowska). Gotowe ciasta należy dowieźć 25 marca o g. 17.00 do miejsc wyznaczonych przez koordynatorów gminnych.

W każdej gminie pojawiły się już plakaty z informacjami dotyczącymi przekazywania ciast. Organizatorzy zapraszają na stoiska, na których będzie można zaopatrzyć się w pyszne, domowe wypieki, a także spędzić czas w miłej atmosferze wraz z wolontariuszami Anieli  w Bieli.

Koordynatorkami całego przedsięwzięcia są Justyna Ptak i Katarzyna Bednarz.

 Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest