Policjanci odzyskali skradziony 12-latce rower

Policjanci z Posterunku w Mikstacie zatrzymali sprawców kradzieży roweru, gdzie poszkodowaną była 12-letnia dziewczynka. Zatrzymanym grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

3 września policjanci z Mikstatu zatrzymali dwóch obywateli Mołdawii w wieku (38 – 23 lata), którzy dzień wcześniej, działając wspólnie i w porozumieniu ukradli rower, rozmontowali go na części i ukryli je pod jabłonią na terenie posesji, gdzie mieszkali.

– Na szczególne potępienie zasługuje fakt, że kradzieży dokonano sprzed szkoły, na szkodę 12-letniej dziewczynki, wielkiej pasjonatki sportów rowerowych – mówi sierż. sztab. Marcin Parzybok, oficer prasowy KPP w Ostrzeszowie.

Szybkie i zdecydowane działania policjantów pozwoliły zwrócić rower jego właścicielce. Osoby podejrzane zostały doprowadzone do komendy w Ostrzeszowie w celu wykonania z ich udziałem dalszych czynności procesowych. Grozi im kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do lat 5.

Jak podkreśla matka 12-letniej dziewczynki, kradzież w sposób szczególny dotknęła jej córkę. Rower jest wart około 2.500 zł i jest ufundowany przez klub sportowy „Szperek Antonin”, gdzie dziewczynka intensywnie trenuje. Kolarstwo to jej pasja, a dzięki policjantom z Mikstatu może ją dalej kontynuować.

 Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest