Policjanci ujawnili ,,dziuplę samochodową”

Środki zapobiegawcze w postaci dozoru policji, zakazu opuszczania kraju oraz tymczasowego aresztowania zastosował Prokurator i Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie wobec dwóch mężczyzn podejrzanych o paserstwo.

W ramach prowadzonego postępowania dotyczącego ujawnienia na terenie powiatu ostrzeszowskiego tzw. dziupli samochodowej, podjęte przez funkcjonariuszy Komendy Powiatowej Policji w Ostrzeszowie czynności pozwoliły na zastosowanie w miniony piątek (17.08.2018 r.) przez Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie środka zapobiegawczego w postaci dozoru policji i zakazu opuszczania kraju wobec 32-letniego mieszkańca Sycowa oraz zastosowanie w dniu wczorajszym (20.08.2018 r.) przez Sąd Rejonowy w Ostrzeszowie środka w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy wobec 28-latka, również mieszkańca Sycowa.

Mężczyźni podejrzani są o to, że w okresie od stycznia 2015 do czerwca 2018 działając wspólnie i w porozumieniu w celu osiągnięcia korzyści majątkowej ukrywali, a następnie rozbierali na części i podzespoły pojazdy luksusowych marek wiedząc, że pochodzą one z przestępstwa, czym wyczerpali znamiona czynu określonego w art. 291 kodeksu karnego.Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest