Policjanci ujawnili ponad 1,5 kg narkotyków

Mikstaccy policjanci zatrzymali 24-letniego mieszkańca gm. Ostrzeszów, który uciekając interweniującym policjantom wyrzucił z auta marihuanę, amfetaminę oraz metaamfetaminę. W sumie ,,po nitce do kłębka’’ policjantom udało się zabezpieczyć ponad 1,5 kilograma narkotyków.

10 bm. o godz. 1.55 funkcjonariusze z Posterunku Policji w Mikstacie podczas obchodu na terenie Kaliszkowic Kaliskich zatrzymali do kontroli volkswagena. – W pojeździe znajdował się tylko kierujący, który oświadczył, że nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami, gdyż zostało mu zatrzymane, oraz że nie posiada innego dokumentu potwierdzającego jego tożsamość – mówi asp. Magdalena Hańdziuk, oficer prasowy KPP w Ostrzeszowie.

Kiedy policjanci nakazali mężczyźnie wyjść z pojazdu, ten włączył silnik i zaczął uciekać w kierunku Przedborowa. Policjanci podjęli pościg wykorzystując sygnały dźwiękowe i świetlne. – W pewnym momencie policjanci zauważyli, że mężczyzna zjechał pojazdem do lewej krawędzi jezdni i wyrzucił coś przez okno, kontynuując jazdę. Zatrzymał się on dopiero po około 600 metrach, po przejechaniu skrzyżowania z drogą wojewódzką W447 -mówi asp. Hańdziuk.

Kierującym okazał się 24-letni mieszkaniec Ostrzeszowa, który poruszał się pojazdem należącym do jego kolegi i oświadczył, że wziął go bez wiedzy właściciela. Był trzeźwy. – W toku podjętych czynności kierujący oświadczył, że chciał uciec przed policją, gdyż posiadał w pojeździe narkotyki – mówi oficer prasowy KPP.

Faktycznie, w miejscu, gdzie wyrzucił posiadane środki ujawniono marihuanę, amfetaminę oraz metaamfetaminę w ilości 54 gramów. W tej sytuacji mężczyznę przewieziono do ostrzeszowskiej komendy i po pobraniu od niego krwi do badań osadzono w Pomieszczeniu dla Osób Zatrzymanych.

W toku prowadzonych czynności dokonano również przeszukania w miejscu zamieszkania innego 24-latka, mieszkańca Ostrzeszowa, który miał powiązania z zatrzymanym kierowcą volkswagena, ujawniając około 23 gramów środka odurzającego w postaci marihuany.

Tego samego dnia funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego ostrzeszowskiej komendy na podstawie materiałów operacyjnych ustalili, że dwóch innych mężczyzn, 23- i 25-latek, mieszkańcy powiatu pleszewskiego, posiadają znaczne ilości narkotyków. W wyniku przeszukania ujawniono środki ustawowo zabronione w postaci marihuany w ilości 1410 gramów i amfetaminy w ilości 90 gramów. Mężczyźni ci również zostali zatrzymani do dyspozycji Prokuratora Rejonowego w Ostrzeszowie.

10 listopada br. Sąd Rejonowy zastosował wobec 24-letniego mieszkańca Ostrzeszowa, zatrzymanego do kontroli drogowej, środek zapobiegawczy w postaci trzymiesięcznego aresztowania. Taki sam środek został zastosowany 12 listopada wobec 23- i 25-letniego mieszkańca powiatu pleszewskiego.

 Zostaw odpowiedź

Your email address will not be published. Required fields are marked as *

Pin It on Pinterest